Aktywność w życiu seniora

Aktywność w życiu seniora jest bardzo ważna. Pozwala podtrzymać sprawność fizyczną na odpowiednim poziomie. Współcześni ludzie doceniają wysiłek fizyczny dopiero wtedy, gdy konieczne jest zrzucenie nadmiernej ilości zbędnych kilogramów czy pojawiają się problemy zdrowotne wynikające z siedzącego trybu życia. Warto dbać o to, aby starsze osoby były aktywne i chciały się ruszać.

Dziś, gdy mamy dostęp do tak dużej ilości środków transportu, takich jak pociągi, samochody, autobusy, tramwaje, coraz rzadziej chodzimy. Dotyczy to zarówno osób młodych, jak i starszych. Staliśmy się za bardzo wygodni. Duże ilości pożywienia, mało ruchu i niski wysiłek fizyczny fatalnie odbijają się na naszym zdrowiu. Wysiłek fizyczny powinien być częścią życia każdego, a w szczególności starszych osób. Każdy tani dom opieki dba o to, aby starsze osoby były aktywne i nie zasiedziały się w jednym miejscu. Proponowane są im różnego rodzaju zajęcia aktywizujące, takie jak nordic walking, tańce czy gimnastyka. Ciekawym rozwiązaniem są także zajęcia pilates dla seniorów, które pomagają uprawnić układ ruchowy, który staje się giętki, niczym ciało kota. Dobrym ćwiczeniem ogólnorozwojowym są sztuki walk dostosowane do osób starszych. Wszystkie te zajęcia sprawiają, że ruch jest obecny w życiu starszej osoby. Nie siedzi ona całymi dniami w pokoju lub nie leży na łóżku, a cały czas chodzi i coś robi, co jest niezwykle ważne. Od razu jej zdrowie będzie dużo lepsze i będzie znajdowało się na lepszym poziomie.

Ruch oznacza zdrowie dla każdego i w każdym wieku. Oczywiście, rodzaj wysiłku musi być dostosowany do zdrowia, a także wieku. Do wszystkiego, nawet do sportu, należy podchodzić z rozwagą. Dzięki temu, aktywność fizyczna w żadnym aspekcie nie zaszkodzi starszej osobie. W domach opieki osoby starsze poddawane są seriom badań, dzięki którym możliwe jest dostosowanie wysiłku fizycznego do zdrowia, a także posiadanej kondycji. Rodzina może mieć pewność, że proponowany starszej osobie wysiłek w żaden sposób nie zaszkodzi jej zdrowiu. 

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."