Aktywny senior latem

W letnich miesiącach aktywność fizyczna u seniorów powinna być jak największa. Starsza osoba może wtedy zacząć swoją przygodę ze sportem i wprowadzić zdrowe zasady stylu życia. Jakie aktywności są odpowiednie dla seniorów?

Aktywność seniora latem

Jak wiadomo, opieka nad seniorami kudowa zdrój nie jest prosta. Szczególnie, jeżeli starsza osoba wykazuje niechęć do aktywności i wychodzenia z domu. Trzeba jednak namawiać seniorów do spędzania jak największej ilości czasu na świeżym powietrzu. Wpłynie to pozytywnie na ich zdrowie. Regularne uprawianie sportu przede wszystkim wzmacnia mięśnie i przeciwdziała osteoporozie, a co najważniejsze, pomaga zachować sprawność stawów oraz zwiększyć wydolność płuc i serca.

Spacery

Każdy aktywny senior powinien latem spacerować. Wszystkie tanie domy opieki zalecają taką aktywność. Jest ona całkowicie darmowa, a w dodatku mało kłopotliwa. Wystarczy po prostu wyjść z domu i przespacerować się po alejkach znajdujących się w parku. To wystarczy, aby dotlenić organizm i poczuć się lepiej.

Zalety spacerów są ogromne - dodają energii, dodają wigoru i przeciwdziałają wielu chorobom będącym skutkiem bezczynności.

Seniorzy powinni spacerować regularnie kilka razy w tygodniu. Będą mogli dzięki temu zmniejszyć ryzyko wystąpienia miażdżycy, wzmocnią mięśnie, a także pozbędą się zbędnych kilogramów. Okazuje się też, że podczas niespiesznej przechadzki uwalniane zostają endorfiny, czyli hormony odpowiedzialne za dobry nastrój.

 

Pływanie

Aktywnością, którą można uprawiać w miesiącach letnich, jest pływanie. Najlepiej jest chodzić na basen kilka razy w tygodniu, na którym organizuje się specjalne zajęcia dla seniorów. Jest to przede wszystkim aqua aeorbik. Taka forma ćwiczeń angażuje wiele partii mięśni, w żaden sposób nie przeciążając organizmu. Senior nie jest narażony na niepotrzebne urazy, ponieważ wszystko amortyzuje woda. Z takich zajęć mogą korzystać nawet osoby z osteoporozą czy problemami z kręgosłupem.

Domy opieki zachęcają do tego, aby starsze osoby były jak najbardziej aktywne latem.

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."