Basen – aktywność idealna dla seniora

Proces starzenia się jest nieunikniony. Prowadząc aktywny tryb życia można zminimalizować negatywne objawy starości. Starsze osoby powinny dbać o aktywność fizyczną. Bardzo często domy starców prywatne zabierają seniorów na basen, gdzie organizowane są dla nich zajęcia.

basen_aktywnosc_idealna

Na basenie organizowane są specjalne zajęcia dla seniorów, z aqua aerobiku. Są to ćwiczenia, które może wykonywać praktycznie każda sprawna starsza osoba. Szczególnie taka aktywność polecana jest osobom mającym problem ze stawami i poruszaniem się. Woda jest najlepszym lekarstwem na tego typu dolegliwości.

Gimnastyka dla osób starszych, która przeprowadzana jest w wodzie, to jedna z lepszych form aktywności. Z zajęć na basenie mogą korzystać osoby, które wcześniej nie uprawiały sportu lub mają problem z układem ruchu, np. cierpią na osteoporozę czy artretyzm. Wykonywanie ruchów w wodzie jest o wiele łatwiejsze, dlatego właśnie dom starców kudowa zdrój proponuje taką aktywność dla starszych osób. W dodatku, ćwiczenia w basenie nie obciążają stawów i kręgosłupa. Co więcej, są też o wiele efektywniejsze, ponieważ woda stawia opór zmuszając mięśnie do większego wysiłku. Ćwicząc w basenie, starsza osoba ma mniejsze szanse na nabawienie się urazów. Ewentualne kontuzje są skutecznie amortyzowane przez wodę.

Co zyskuje senior uczestnicząc w zajęciach na basenie?

U osób starszych, które regularnie chodzą na basen, zwiększa się wytrzymałość fizyczna, wzrasta sprawność kilku układów: ruchu, oddechowego i krążenia. Oprócz tego, seniorzy łatwiej zrzucają zbędne kilogramy, a co najważniejsze, relaksują się. Ma to wszystko pozytywny wpływ na ich zdrowie.

Kto nie może korzystać z zajęć na basenie?

Oczywiście aqua aerobik nie jest dla wszystkich seniorów. Z zajęć na basenie muszą zrezygnować osoby, które cierpią na przewlekłe choroby układu oddechowego, choroby serca i mają zbyt wysokie ciśnienie krwi. Przeciwwskazaniem są również choroby skóry i trudno gojące się rany. Pozostałe osoby z powodzeniem mogą korzystać z dobrodziejstw, jakie oferuje basen.

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."