Czego potrzebuje współczesny senior?

Dawniej jedynym zajęciem na emeryturze była opieka nad wnukami i pielenie ogródka. W dzisiejszych czasach seniorzy mają zupełnie inne spojrzenie na życie, są bardziej świadomi własnych potrzeb.

Czego potrzebuje współczeny senior

Dawniej jedynym zajęciem na emeryturze była opieka nad wnukami i pielenie ogródka. W dzisiejszych czasach seniorzy mają zupełnie inne spojrzenie na życie, są bardziej świadomi własnych potrzeb.

 

Życie współczesnego seniora nie kończy się na oglądaniu telewizji i wnukach. To właśnie na emeryturze wielu ludzi w podeszłym wieku znajduje czas na spełnianie marzeń oraz rozwijanie swoich zainteresowań i pasji, na które nie mieli czasu, pracując i wychowując dzieci. Nie dziwi więc gwałtownie rosnąca popularność instytucji skierowanych dla seniorów jak na przykład uniwersytety trzeciego wieku, kluby seniora czy zajęcia ruchowe dla osób starszych. Coraz częściej można też napotkać wystawy prac czy fotografii emerytów, którzy zaczęli tworzyć dopiero w wieku poprodukcyjnym.

 

Całkiem inaczej ma się również sprawa życia towarzyskiego osób osiągających złoty wiek. Wielu z nich bardziej udziela się w społeczeństwie. Wspólne spotkania i wyjazdy z przyjaciółmi, organizacja imprez, wyjścia do teatru czy kina jest czymś normalnym dla współczesnego seniora. Dzisiejszy senior jest aktywny i nie boi się realizować nowych przedsięwzięć.

 

Coraz więcej osób w sędziwym wieku decyduje się też na przenosiny do domu spokojnej starości. Seniorzy doceniają komfort życia w ośrodku, gdzie mają zapewnioną całodobową opiekę personelu medycznego, towarzystwo osób w podobnym wieku i o podobnych zainteresowaniach. Prywatny dom opieki społecznej zapewnia im komfortowe życie i poczucie bezpieczeństwa. Nie są w nim skazani na samotność i trudy życia codziennego.

 

Ośrodek dla osób starszych to doskonałe miejsce dla aktywnych seniorów, którzy nie chcą być balastem dla najbliższych oraz dla osób samotnych, których przerasta mieszkanie w pojedynkę. Wiele z nich dba nie tylko o aspekt zdrowotny mieszkańców. Pensjonariusze mogą liczyć na wiele ciekawych atrakcji jak spotkania i wyjazdy integracyjne, zajęcia ruchowe i umysłowe oraz wiele innych.

 

Emerytura to najlepszy czas na rozpoczęcie nowych przedsięwzięć, realizację marzeń i pasji.

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."