Czy pobyt seniora w domu opieki jest kosztowny

Potrzeba umieszczenia seniora w ośrodku, jaki jest dom opieki dla osób starszych może wynikać z różnych przyczyn. Zawsze na pierwszym miejscu powinniśmy stawiać dobro seniora, jego potrzeby i oczekiwania. Oczywiście decyzja o umieszczeniu bliskiej osoby w takim ośrodku nie jest łatwe. Obawiamy się czy senior się tam odnajdzie czy otrzyma odpowiednią opiekę.

 

Potrzeba umieszczenia seniora w ośrodku, jaki jest dom opieki dla osób starszych może wynikać z różnych przyczyn. Zawsze na pierwszym miejscu powinniśmy stawiać dobro seniora, jego potrzeby i oczekiwania. Oczywiście decyzja o umieszczeniu bliskiej osoby w takim ośrodku nie jest łatwe. Obawiamy się czy senior się tam odnajdzie czy otrzyma odpowiednią opiekę. Nierzadko pojawia się także pytanie o koszty związane z pobytem seniora w specjalistycznym ośrodku. Czy pobyt seniora w domu opieki jest kosztowny? Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu bliżej.

 

Różne koszty pobytu

Trudno jednoznacznie stwierdzić, z jakimi kosztami wiąże się pobyt osoby starszej w miejscu, jakim jest prywatny ośrodek opieki dolnośląskie. Ostateczna cena pobytu jest bowiem zależna od wielu kwestii. Ważnymi punktami kosztorysu są chociażby takie pozycje, jak konieczność stałej opieki medycznej, dodatkowe zajęcia rehabilitacyjne czy stosowanie specjalistycznej diety. Podczas odwiedzania ośrodka opieki, warto zapytać, jakie usługi są dodatkowo płatne oraz poprosić o choćby orientacyjny kosztorys. Pozwoli to uniknąć kłopotów związanych ze zbyt dużym obciążeniem finansowym.

 

Możliwość dofinansowania i rabaty

Niewiele osób wie, że istnieje wiele możliwości obniżenia kosztów pobytu seniora w domu opieki. Liczne tanie prywatne domy opieki nad seniorami współpracują z rządowymi programami, które zapewniają dofinansowanie dla osób z niskimi dochodami. Możemy również skorzystać z rabatów, jakie oferują domy opieki w ramach własnej oferty. Dobrym pomysłem jest także porównanie oferty i cennika kilku lokalnych ośrodków. Niektóre domy opieki wałbrzych okolice celowo zawyżają ceny, by nie tylko opiekować się pensjonariuszami, ale również dobrze zarabiać.

 

Oszczędność za wszelką cenę nie popłaca

W poszukiwaniu korzystnej oferty nie ma nic złego. Jednak oszczędność za wszelką cenę może się obrócić przeciwko nam. Warto pamiętać, że wysoka jakość usług opiekuńczych i medycznych musi mieć swoją cenę. Zbyt niskie stawki powinny wzbudzić naszą czujność. 

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."