Dobry dom opieki – aktywność w jesienie życia

Domy opieki dla starszych to miejsca, które nie powinny kojarzyć się ze szpitalnymi łóżkami czy ponurą atmosferą.

aktywnosc w jesień

Wręcz przeciwnie, bardzo często są to miejsca, które tętnią życiem i zapewniają swoim podopiecznym sporo atrakcji. Przed wyborem konkretnego miejsca, warto sprawdzić, co seniorom oferuje dobry dom spokojnej starości np w woj. dolnośląskim.

 

Sprawdzony dom starców na Dolnym Śląsku zapewnia swoim podopiecznym przede wszystkim komfortowe warunki mieszkaniowe, możliwość korzystania z opieki medycznej i terapeutycznej, wsparcie w leczeniu wielu dolegliwości zdrowotnych. Ale nie tylko. Warto pamiętać, że często największym problemem osób starszych jest samotność, bezczynność i poczucie bycia niepotrzebnym. Prywatne domy opieki zapewniają więc swoim podopiecznym sporo atrakcji tak, by nie mieli oni czasu na samotne spędzanie czasu czy na zamartwianie się.

 

Dom opieki dla starszych osób pozwala swoim podopiecznym na rozwijanie pasji i zainteresowań, na które często w młodszym życiu nie mieli czasu. Każdy ośrodek ma szeroką ofertę różnych zajęć aktywizacyjnych do wyboru – seniorzy mogą wybrać sobie takie zajęcia, które naprawdę ich interesują i w których będą brali udział z przyjemnością. Co oferują domy opieki prywatne? Bardzo często są to zajęcia artystyczne – śpiew, granie na instrumentach, malowanie, rzeźba, układanie kwiatów, szycie. Dzięki takim zajęciom seniorzy mają wypełniony dzień, spędzają czas w towarzystwie innych, a przy tym nieustannie mają zajęcie, dzięki czemu nie mają czasu na poddanie się smutnym myślom czy depresji.

 

Ośrodek dla osób starszych niejednokrotnie jest w stanie zapewnić seniorom o wiele więcej ciekawych zajęć niż mieliby we własnym domu w towarzystwie rodziny. Niebagatelne znaczenie ma też możliwość spotykania się z innymi podopiecznymi, rozmowy, wypicia razem herbaty czy obejrzenia ciekawego filmu. Wiele osób starszych, które żyją we własnych domach, nie ma możliwości spotykania się z innymi. A samotność i brak zajęć w jesieni życia nie są wskazane, gdyż dodatkowo pogłębiają poczucie bezsensu.

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."