Dom opieki w Polanicy

Przedstawiamy Państwu domu opieki "Arkadia" mieszczący się w Polanicy Zdroju. Ośrodek znajduje się 500 metrów od centrum miasta. Jest to trzykondygnacyjny budynek, po którym można się poruszać zarówno schodami, jak i windą. Na każdym piętrze znajduje się długi i szeroki korytarz, który ułatwia poruszanie się na wózkach inwalidzkich. W ośrodku znajdują się dwie potężne sale. Większa z nich pełni rolę stołówki, natomiast mniejsza to sala telewizyjna. Pomieszczenia te są także wykorzystywane w czasie występów folklorystycznych i aktorskich oraz w okresie świątecznym (np. kolacja wigilijna). Dom opieki oferuje przestronne pokoje jedno-, dwu- i trzyosobowe, które zaopatrzone są w umywalki. W wielu pokojach do dyspozycji pensjonariuszy są także balkony. Ośrodek wyposażony jest w nowe i estetyczne łazienki przystosowane dla osób w podeszłym wieku. Ponadto znajduje się tu duża kuchnia.

 

Nasz dom opieki graniczy z parkiem zdrojowym, który może się pochwalić przepięknym pomnikiem przyrody - wielką kolekcją rododendronów rosnących na otwartej przestrzeni. Polanica Zdrój to miasto wielu parków, pięknych deptaków i sanatoriów (najbardziej znane to Wielka Pieniawa). Tu działa największe w Polsce Specjalistyczne Centrum Medyczne ze słynnym oddziałem chirurgii plastycznej. To właśnie w Polanicy rozlewana jest woda mineralna Staropolanka. Walory tego miasta doceniło już wielu kuracjuszy, także wśród znanych osobistości polskiej sceny filmowej i muzycznej.

Na uwagę zasługują także okoliczne uzdrowiska - Duszniki Zdrój, które słyną z Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego, Kudowa Zdrój oraz Zieleniec - ośrodek sportów zimowych.

Jeśli odpowiada Państwu klimat uzdrowiskowego, skąpanego w zieleni miasteczka, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 74 869 07 30. Serdecznie zapraszamy

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."