Domu opieki nie trzeba się bać

Domy opieki dla osób starszych nie zawsze dobrze się kojarzą. Jednak w rzeczywistości te najlepsze ośrodki to miejsca, w których seniorzy mogą poczuć się nawet lepiej niż w domu.

Domu opieki nie trzeba się bać

Warto sprawdzić, co oferuje prywatny ośrodek opieki i przekonać się, że bliskiemu seniorowi będzie w takim miejscu naprawdę dobrze.

 

Nowoczesne prywatne domy opieki w woj. dolnośląskikm zapewniają swoim podopiecznym naprawdę komfortowe warunki. Dostosowane są zwykle do potrzeb różnych seniorów, zarówno tych samodzielnych i aktywnych, jak i osób, które potrzebują pomocy w codziennych czynnościach. Niektóre ośrodki są wyspecjalizowane w konkretnych usługach, inne natomiast oferują opiekę kompleksową każdemu seniorowi, bez względu na stan zdrowia. Dom opieki w woj.  dolnośląskim jest więc miejscem, którego nie powinien obawiać się zarówno sam senior, jak i jego najbliższa rodzina. Po początkowych obawach szybko bowiem okazuje się, że można w takim miejscu poczuć się jak w domu.

 

Pod wieloma względami domy opieki są lepszym rozwiązaniem, niż gdy rodzina bierze seniora do siebie. Osoby aktywne zawodowe zwykle mają niewiele czasu dla osoby starszej, która i tak większą część dnia spędza w samotności. Tymczasem. Prywatny dom opieki społecznej to miejsce, które oferuje nie tylko opiekę, wsparcie czy pomoc w codziennych czynnościach. To także sporo możliwości rozwijania pasji i zainteresowań – spełniać się w różnych dziedzinach można przecież bez względu na wiek. Szeroka oferta ciekawych zajęć to gwarancja, że każda osoba starsza znajdzie coś dla siebie.

 

Jeśli senior obawia się być z dala od rodziny, warto zadbać o to, by dom opieki dla starszych znajdował się gdzieś w okolicy, a nie w odległości kilkuset kilometrów. To dobre i sprawdzone rozwiązanie, które da seniorowi poczucie spokoju i bezpieczeństwa, bo będzie miał pewność, że w razie potrzeby rodzina przyjedzie o każdej porze. Rodzina natomiast będzie miała możliwość odwiedzania swojego bliskiego jak najczęściej.

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."