Domy opieki a narzędzia wspomagające poruszanie się

Osoby najbliższe są dla nas najważniejsze. Robimy wszystko, aby czuły się dobrze i komfortowo. Kiedy przychodzi starość lub choroba, należy zastanowić się, co zrobić, aby im pomóc. Kiedy nie można zapewnić im należnej opieki we własnym domu lub mieszkaniu, ponieważ nie ma takich warunków, trzeba pomyśleć o umieszczeniu takiej osoby w miejscu, jakim jest dom opieki.

Osoby najbliższe są dla nas najważniejsze. Robimy wszystko, aby czuły się dobrze i komfortowo. Kiedy przychodzi starość lub choroba, należy zastanowić się, co zrobić, aby im pomóc. Kiedy nie można zapewnić im należnej opieki we własnym domu lub mieszkaniu, ponieważ nie ma takich warunków, trzeba pomyśleć o umieszczeniu takiej osoby w miejscu, jakim jest dom opieki. Dolnośląskie to województwo, które posiada bogatą ofertę usług z zakresu opieki nad osobami starszymi i chorymi przewlekle. Bardzo dobrym rozwiązaniem są bogato wyposażone domy opieki. Wałbrzych, okolice – tutaj istnieją liczne domy dla seniorów, które spełniają takie warunki. Specjalnie przystosowane budynki do przyjęcia osób nawet poruszających się na wózkach inwalidzkich, świetnie przeszkolona kadra oraz miła atmosfera sprawiają, że chce się tam przebywać. Warto przed umieszczeniem naszej ukochanej bliskiej osoby dokładnie sprawdzić dany dom opieki dla osób starszych. To od tego zależy, jak osoba będzie się czuła w danym miejscu. Ważna jest nie tylko lokalizacja, ale i personel, współmieszkańcy. Bardzo istotną kwestią jest to, czy nasz bliski chce mieszkać sam w pokoju, czy może powinien mieć współlokatora. Podstawowe wymagania dotyczące miejsca i personelu musi spełniać każdy prywatny ośrodek opieki. Dolnośląskie jest województwem, które ma wyśmienite warunki dla seniorów – posiada liczną bazę domów opieki prywatnej. Różnią się one między sobą wielkością, liczbą przebywających tam osób i jakością wykończenia wnętrz oraz ofertą dla mieszkańców. Podstawowym zadaniem takiego ośrodka jest zapewnienie bezpieczeństwa podopiecznemu i zorganizowanie mu aktywnie czasu. Pomagają w tym wolontariusze, którzy chętnie przychodzą i spędzają czas z seniorami. To bardzo ważne, aby starsi ludzie, mieli pewność, że są potrzebni i ważni. To element programu każdego ośrodka dla seniorów w Polsce. W ciągu dnia wydawane jest jedzenie, jest czas wolny dla podopiecznych, wieczorami organizowane są wydarzenia kulturalne, ludzie się integrują. Dom opieki wcale nie musi być takim złym rozwiązaniem.

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."