Domy opieki dla osób samodzielnych

Coraz częściej zdarza się, że z ofert domów opieki korzystają starsze, samotne osoby, które nie chcą już same siedzieć w czterech ścianach. Wolą przenieść się do ośrodków, w których organizowany jest wolny czas i mogą porozmawiać z innymi pensjonariuszami.

Osoby starsze wolą mieszkać w domu opieki, ponieważ nie czują się tam samotnie. Stale mogą liczyć na towarzystwo oraz to, że ktoś się do nich odezwie czy uśmiechnie. Oczywiście są i tacy, dla których domy opieki dla osób starszych są prawdziwą ostatecznością i za żadne skarby świata nie chciałyby tam trafić. Zazwyczaj na taki krok nie decydują się osoby samodzielne, które potrafią same zorganizować sobie czas.

Prywatne domy spokojnej starości dolnośląskie coraz częściej stają się miejscami, w których starsze osoby mieszkają i czują się jak u siebie w domu. Mogą tam zapraszać gości. Mają samodzielne pokoje. W związku z tym, prywatność znajduje się tam na bardzo wysokim poziomie. W takich domach mieszkają zazwyczaj osoby samodzielne, które potrzebują wsparcia medycznego, ale jedynie w zakresie rutynowych kontroli. W takich domach mogą liczyć na samodzielność i prywatność, która dla takich osób jest najważniejsza. Zdarza się również tak, że podczas pobytu w ośrodku, starsze osoby znajdują swoje drugie połówki i nawet decydują się na małżeństwo. Mogą wtedy zamieszkać razem w jednym apartamencie znajdującym się w domu spokojnej starości. Są to piękne historie, które pokazują, że miłość można znaleźć w każdym momencie i w każdym wieku.

Domy opieki umieszczane są blisko parków, kawiarni i miejsc, do których starsze osoby mogą się wybrać, aby spędzić udany czas. Dzięki temu, ich pobyt w domu spokojnej starości nie ogranicza się do siedzenia na terenie ośrodka. Mogą wychodzić i spędzać czas, jak u siebie w domu. Taka swoboda podoba się wielu starszym osobom. Przy tym mają zapewniony dach nad głową, posiłki i pomoc medyczną. Nie muszą się o nic martwić. Wszystko czego potrzebują mają zapewnione co pozwala im przeżywać drugą młodość i cieszyć się z beztroskich chwil.

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."