Domy opieki w kurortach

Domy opieki w kurortach wyrastają jak grzyby po deszczu. Jest to związane z coraz większym zapotrzebowaniem na tego typu placówki. W końcu starszym osobom również należą się wakacje.

W Wielkopolsce działa ponad 20 prywatnych domów opieki, a w Małopolsce i na Pomorzu po 50. W dużych miastach, które mają wiele możliwości, powstaje coraz więcej domów opieki. To właśnie w metropoliach młodym ludziom łatwiej jest podjąć decyzję o oddaniu starszej osoby do domu opieki. Głównie dlatego, że nie mają innego wyjścia. Muszą pracować, a starszą osobą ktoś musi się opiekować. W małych miasteczkach presja otoczenia, aby opiekować się starszą osobą jest dużo większa. Właśnie dlatego na Podlasiu domy opieki dla starszych świecą pustkami i jest ich zaledwie kilka. W takich miejscach domów opieki nie bierze się pod uwagę nawet podczas najcięższych chorób.

Bardzo często domy opieki dla osób starszych powstają także w regionach sanatoryjnych. 25 placówek zarejestrowanych na Dolnym Śląsku znajduje się w takich miasteczkach, jak Karpacz, Polanica, Kłodzko. Są to miejscowości typowo rekreacyjne, które słyną ze swojej bogatej oferty dla kuracjuszy. Placówki tego typu są profilowane. Specjalizują się w określonych schorzeniach. Na przykład w Szklarskiej Porębie przyjmowane są osoby z chorobami serca i problemami z układem oddechowym. Warto zapoznać się z ofertą tych domów opieki i umieścić przynajmniej na pewien czas starszą osobę w miejscu, w którym będzie mogła liczyć na profesjonalną pomoc medyczną. Jej stan zdrowia na pewno znacznie się wtedy poprawi.

Nie należy zapominać, że domy opieki powstają również nad Bałtykiem. Znajduje się tam aż 62 prywatne domy opieki. W końcu Bałtyk jest jednym z bardziej rekreacyjnych i uzdrowiskowych regionów w Polsce. Najwięcej prywatnych domów opieki znajduje się w Ustce oraz Koleczkowie. Liczne placówki są również w Gdańsku.

Zdecydowanie wysyłając starszą osobę do domu opieki znajdującego się w kurorcie można zafundować jej wspaniałe wakacje w pięknym miejscu.

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."