Jak dbać o skórę osób starszych?

Skóra jest bardzo ważnym elementem ludzkiego ciała. Chroni organizm przed zarazkami i różnego rodzaju uszkodzeniami. Ten organ wymaga właściwej troski i dbania o niego w każdym wieku. Szczególnie u osób starszych.

Skóra, jak cały organizm, ulega procesowi starzenia i degradacji. Oczywiście, proces ten można zahamować i zredukować jego skutki uboczne stosując odpowiednie preparaty i korzystając z właściwych metod. Takie rzeczy należy robić już w młodości. Skóra jest w stanie zapamiętać nasze błędy żywieniowe, stres, brak higieny, a także wszystkie zanieczyszczenia, z jakimi się stykaliśmy. To, jak dbaliśmy o skórę za młody, będzie odzwierciedleniem naszego wyglądu na starość. Źle pielęgnowana skóra w młodości na stare lata będzie sucha, szara, szorstka, pomarszczona, o brzydkim kolorycie, staje się obwisła i zostaje pokryta zmarszczkami.

Skóra seniora, nie ważne czy była pielęgnowana właściwie w młodości czy też nie, w podeszłym wieku również wymaga odpowiedniej uwagi. W podeszłym wieku traci ona 50% swojej jędrności, sprężystości i elastyczności. Ponadto, łatwiej ulega ona podrażnieniom i urazom. Prywatny ośrodek opieki dolnośląskie stosując wiele nowatorskich zabiegów, które pomagają przywrócić skórze seniora właściwy wygląd. Rewelacyjne są wszelkie kremy, maści, maseczki czy balsamy do ciała oparte na izoflawonach pozyskiwanych z soi. Pomagają one zwiększyć poziom kolagenu, sprawiając, iż skóra jest gęstsza i bardziej gładka. Starszym osobom polecane są również olejki z drzew, które oczyszczają komórki od wewnątrz i neutralizują toksyny w skórze. Seniorom polecane są również preparaty oparte na ekstraktach z awokado, kofeiny lub olejku arganowego.

Ponadto prywatne domy opieki dolnośląskie dbają także w szczególny sposób o dietę seniora. Powinna być ona bogata w owoce i warzywa, chude i białe mięso, ryby oraz produkty mleczne. Starszym osobom podawane są również duże ilości wody, aby ich organizm był właściwie nawodniony. Dzięki temu, skóra starszych osób będzie mogła prezentować się w wyjątkowo dobry sposób. 

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."