Kiedy nie ma możliwości opiekowania się starszą osobą w domu?

Polskie społeczeństwo jest bardzo tradycyjne. Szczególnie jeżeli chodzi o relacje między rodzicami, a ich dziećmi. Rodzice pomagają dzieciom wejść w dorosłe życie, a następnie dzieci odwdzięczają się służąc pomocą na stare lata. Jednak życie pisze różne scenariusze i nie zawsze jest możliwość zapewnienia opieki starszej osobie w domu. Decyzja o umieszczeniu rodzica w domu opieki nigdy nie należy do łatwych.

Nowoczesne domy opieki dla osób starszych świadczą całodobową opiekę medyczną w stosunku do osób starszych, które muszą być pod stałym nadzorem lekarza. Celem takich placówek jest doprowadzenie chorej osoby do jak największej sprawności. Dzięki temu, po rehabilitacji, pacjent będzie mógł wrócić do domu i cieszyć się dużo lepszym zdrowiem.

Podjęcie decyzji o oddaniu starszej osoby do domu opieki to jedna z najtrudniejszych decyzji, jaką musi podjąć rodzina. Do tego wszystkiego dochodzi fakt, iż wiele osób - nawet nie będąc w podobnej sytuacji - potępia takie postępowanie i w żaden sposób nie próbuje go zrozumieć. Wiele osób po prostu wstydzi się skorzystać z pomocy profesjonalnego ośrodka. Opieka nad osobami po wypadkach, szczególnie jeżeli są starsze jest bardzo trudna. Tak łatwo jest kogoś potępić, jeżeli nie znajduje się w podobnej sytuacji. Często po prostu nie możliwa w domu, gdzie nie ma się dostępu do profesjonalnego sprzętu i całodobowej opieki medycznej. Dla zdrowia takiej osoby lepiej jest po prostu, gdy będzie znajdowała się przynajmniej przez jakiś czas w takim ośrodku.

Zalety domów opieki

Dzięki temu, że starsza, schorowana osoba będzie znajdowała się w domu opieki, będzie mogła liczyć na całodobową pomoc i opiekę medyczną. Zorganizowanie takiej pomocy w warunkach domowych jest w wielu przypadkach po prostu niemożliwe. Stała obecność opiekunek sprawia, że domy opieki prywatne są przyjaznym miejscem dla starszych osób. Czuwają one nad pacjentami i dbają o to, aby niczego im nie brakowało. Dzięki temu, pobyt w takim ośrodku, dla osoby starszej jest po prostu komfortowy. 

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."