Kursy językowe dla seniorów

Osoby starsze często nie potrafią się odnaleźć w momencie przejścia na zawodową emeryturę. Dla większości z nas praca zawodowa jest dużą częścią życia i nie wyobrażamy sobie nawet, że mogłoby jej nie być. Jednak każdy musi kiedyś odpocząć, nacieszyć się owocami tego, co wypracował przez wiele lat.

kursy językowe

Prywatne domy opieki wrocław starają się ułatwić swoim pensjonariuszom odnalezienie się w nowej rzeczywistości – życiu bez pracy. Bardzo skuteczne okazuje się być w tym znalezienie innego, zastępczego zajęcia, które mogłoby wypełnić lukę powstałą po zakończeniu kariery zawodowej. Doświadczenia z kilu ostatnich lat pokazują, ze największym zainteresowaniem cieszą się kursy językowe. Są one często jednym z rodzajów zajęć dodatkowych, jakie oferuje dom opieki śląsk.

 

Języki obce – nowa pasja seniora

Większość osób, które dzisiaj osiągnęły wiek emerytalny i starszych, uczęszczała do szkoły w czasach, kiedy jedynym językiem obcym, jaki był nauczany był rosyjski. W późniejszych latach rzadko kto miał okazję, czas i szansę na obcowanie z innym językiem obcym. Tymczasem dzisiaj znajomość angielskiego czy niemieckiego to dla wielu osób norma. Znajomość choćby podstawowa jednego z tych języków pozwala na bezproblemowe podróże, a w dobie wielu rodzin międzynarodowych daje możliwość dogadania się z każdym.

 

Zajęcia językowe w domach opieki

Tanie prywatne domy opieki nad seniorami organizują zajęcia językowe dla osób starszych na różnym poziomie znajomości języka. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w jesieni życia rozpocząć swoją przygodę z językiem angielskim czy niemiecki. Wystarczy tylko zapisać się na zajęcia i rozpocząć naukę. Nauczyciele prowadzący doskonale wiedzą, że osoby starsze potrzebują odrobinę więcej czasu i cierpliwości, by przyswoić nowe wiadomości. Senior nie powinien się więc obawiać, że zostanie wyśmiany czy nie nadąży z omawianym materiałem.

 

Bo starość nie musi być nudna

Nauka języków obcych, którą proponują swoim pensjonariuszom domy opieki wałbrzych i okolice jest nie tylko sposobem na nauczenie się komunikowania w obcym języku, ale również świetnym lekarstwem na nudę i chandrę związaną z brakiem aktywności zawodowej. 

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."