Naturalny klimat - niezbędny dla osoby starszej

Domy opieki dla starszych są popularnym sposobem na sprawowanie opieki nad osobami starszymi i schorowanymi. To miejsca odpowiednio dostosowane do spełnienia wymagań, jakie niesie za sobą opieka nad seniorami. Wiele rodzin mając za bliską osobę, człowieka chorego nie może pozwolić sobie na sprawowanie opieki nad nim w domu. Jest to uciążliwe, dlatego powstały domy dla seniorów w różnych częściach Polski.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Domy opieki dla starszych są popularnym sposobem na sprawowanie opieki nad osobami starszymi i schorowanymi. To miejsca odpowiednio dostosowane do spełnienia wymagań, jakie niesie za sobą opieka nad seniorami. Wiele rodzin mając za bliską osobę, człowieka chorego nie może pozwolić sobie na sprawowanie opieki nad nim w domu. Jest to uciążliwe, dlatego powstały domy dla seniorów w różnych częściach Polski. To ciężkie zadanie, które wykonuje wykwalifikowana kadra pielęgniarska i lekarska a jest nim opieka nad seniorem. Polanica Zdrój jest jednym z kurortów zdrowotnych, w którym seniorzy mogą w odpowiednich warunkach przebywać. Tutaj znajdują się park zdrojowy, klimat, który jest łagodny, a także źródła wód mineralnych sprawiają świetne warunki do wypoczynku i leczenia chorób. Tanie, prywatne domy opieki nad seniorami, są umiejscowione także w okolicach Polanicy Zdroju. Zapewniona jest tam właściwa opieka medyczna. W zależności od potrzeb, seniorzy mają dostęp do jedno lub wieloosobowych pokojów. Rytm dnia w takim domu jest ściśle poukładany, jednak przebywający tam mieszkańcy nie mogą narzekać na nudę. Organizowane są dla nich różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, działają w takich domach wolontariusze, którzy aktywnie spędzają czas z mieszkańcami domów. To mit, że dla seniorów zesłaniem jest dom starców. Dolny Śląsk oferuje bardzo bogatą i zróżnicowaną ofertę pobytową dla osób starszych i schorowanych, przez co wielu mieszkańców przyjeżdża tam z innych regionów kraju. Udogodnienia i atrakcje dla mieszkańców sprawiają, że panuje tam miła i radosna atmosfera. Profesjonalna opieka medyczna jest zapewniona przez całą dobę, tak samo jak i pomoc personelu. Jest on wyszkolony, aby w pełni odpowiadać na potrzeby osób w podeszłym wieku. Cierpliwość i zainteresowanie losem drugiego człowieka to podstawowe cechy charakteru, jakie posiadają pracownicy ośrodków dla osób starszych. Seniorzy, którzy przebywają w takich miejscach są zadowoleni z pobytu i nie odczuwają tak bardzo jego skutków.

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."