Niedowład a pobyt w domu opieki

Podeszły wiek niesie ze sobą wiele pięknego. Skłamałby jedenak ten, który upierałby się przy twierdzeniu, że starość jest usłana różami...

 niedowład o pobyt w domu opieki

Niestety ludzki organizm w jesieni życia często zawodzi. Zły styl życia, niezdrowe nawyki, przebyte choroby i dolegliwości, które rozwinęły się z wiekiem – to najczęstsze przyczyny złego samopoczucia osób starszych. Często pojawia się niedowład. Może być on wynikiem udaru, który według statystyk jest tuż po zawale serca, jest najgroźniejszym, a jednocześnie niezwykle częstym problemem zdrowotnym u osób 60+. Czasami niedowład jest efektem innej choroby, np. stwardnienia rozsianego. W niektórych przypadkach może być spowodowany mechanicznymi uszkodzeniami nerwów czy szkieletu , np. w wyniku wypadku samochodowego. Opieka nad osobą z pełnym niedowładem jest wymagająca i czasochłonna. W przypadku osób z niedowładem częściowym jest nieco łatwiej, ale również potrzebna jest wiedza, umiejętności i cierpliwość. Dlatego w wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie  dobrego miejsca opieki, jakim są domy spokojnej starości w woj. dolnośląskim.

 

Pensjonariusz z niedowładem częściowym lub pełnym

Niedowład może mieć różne przyczyny. W niektórych chorobach jest przejściowy, np. wiele osób po udarze dzięki rehabilitacji wraca do pełnej sprawności. W innych, niedowład będzie towarzyszył seniorowi do końca życia. Zadaniem profesjonalnego ośrodka opieki, jest stworzenie takich warunków bytowych, by niedowład częściowy nie był przeszkodą w codziennym funkcjonowaniu. Domy opieki wałbrzych okolice są zaprojektowane z myślą o osobach z różnego rodzaju ograniczeniami. Możemy więc liczyć na przystosowane do specjalnych potrzeb łazienki, łóżka czy chociażby korytarze. Co ciekawe, osoby, które mają problemy z zaakceptowaniem rzeczywistości po wystąpieniu niedowładu, w takich komfortowych, zmodyfikowanym pod względem swoich nowych potrzeb i możliwości środowiskach, znacznie szybciej uczą się radzenia sobie ze swoją niepełnosprawnością. Na łatwość adaptacji wpływa także otoczenie specjalistami – opiekunami, rehabilitantami, lekarzami. 

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."