Prywatne domy opieki - idealna forma pomocy

Coraz większą popularność zdobywają w Polsce prywatne domy opieki. Śląsk jest jednym z województw, gdzie funkcjonuje duża liczba takich domów. Są to wyspecjalizowane instytucje, które zapewniają opiekę nad osobami starszymi, schorowanymi i niepełnosprawnymi.

Prywatne domy opieki - pomoc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Coraz większą popularność zdobywają w Polsce prywatne domy opieki. Śląsk jest jednym z województw, gdzie funkcjonuje duża liczba takich domów. Są to wyspecjalizowane instytucje, które zapewniają opiekę nad osobami starszymi, schorowanymi i niepełnosprawnymi. Jeśli rodzina nie może zapewnić właściwej opieki, bo zazwyczaj nie ma do tego warunków, właściwym rozwiązaniem jest umieszczenie takiej bliskiej osoby w odpowiednim dla niej miejscu. Wszystko uzależnione jest od finansów, które można przeznaczyć na utrzymanie osoby w placówce. Na pomoc także mogą liczyć osoby dotknięte chorobą, jaką jest alzheimer. Domy opieki zapewniają także i takim osobom sprawne funkcjonowanie. Choroba Alzheimera to przypadłość, która znacząco utrudnia życie choremu. Taka osoba wymaga szczególnej opieki. Pracuje się z nią dużo bardziej niż z samodzielnym podopiecznym domu. Ludzie i personel tworzą miejsce, jakim jest dom starców. Śląskie zapewnia wiele takich placówek, które znajdują się zarówno w większych miastach jak i mniejszych miejscowościach i na wsi. Osoby, które trafiają tam nie są skazane na samotność. Wręcz przeciwnie, mają zapewnione towarzystwo oraz mogą liczyć na to, że każdy dzień pobytu będzie inny od poprzedniego. Pomoc medyczna i właściwa opieka to podstawowe cechy, jakie zapewnia dom opieki. Śląsk słynie z dobrej, jakości placówek, które są prowadzone zarówno przez fundacje jak i osoby prywatne. Ważna jest rozmowa z bliską osobą, która musi być przekonana, że to właściwe rozwiązanie. Często osoby starsze same proponują umieszczenie ich w takich ośrodkach, aby nie być obciążeniem dla swoich bliskich. To bardzo ważne, aby każde ze stron była przekonana o tym, że pobyt w domu opieki to rozsądne rozwiązanie. Mieszkańcy mogą liczyć na pomoc pielęgniarską, lekarską, psychologiczną. Często takie domy wyposażone są w urządzenia rehabilitacyjne. Dieta podopiecznych jest zróżnicowana i dokładnie odzwierciedla zalecenia lekarskie. Najważniejsza w tym wszystkim jest, jakość życia osób przebywających w takich miejscach. Przed podjęciem decyzji należy bacznie prześledzić szeroką ofertę takich domów opieki.

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."