Opieka medyczna nad osobami starszymi na dolnymśląsku

Coraz częściej starsze i schorowane osoby wymagają dodatkowej opieki medycznej i pielęgniarskiej. Rodzina takich osób nie zawsze jest w stanie w domowych warunkach zapewnić taką pomoc. Niezbędne jest wtedy umieszczenie chorego lub starszej osoby w specjalizującej się w takiej opiece placówce.

opieka medyczna na dolnymśląsku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Coraz częściej starsze i schorowane osoby wymagają dodatkowej opieki medycznej i pielęgniarskiej. Rodzina takich osób nie zawsze jest w stanie w domowych warunkach zapewnić taką pomoc. Niezbędne jest wtedy umieszczenie chorego lub starszej osoby w specjalizującej się w takiej opiece placówce. Bogatą ofertę takich miejsc posiada województwo Dolnośląskie, a konkretnie jego południowa część. Znajdują się tam liczne domy pomocy. Kudowa Zdrój to miejscowość, która słynie z klimatu pozytywnie wpływającego na zdrowie osób tam przebywających. W ofercie domów dla seniora znajdują się pokoje jedno, dwu, trzyosobowe oraz apartamenty dwupokojowe dla bardziej wymagających użytkowników. Piękne położenie miasta oraz walory lecznicze powodują, że jest często wybierane na turnusy rehabilitacyjne dla osób starszych. Liczne miejsca oferują bardzo dobrą usługę, jaką jest właściwa opieka dla seniora. Kudowa Zdrój jest jednym z najbardziej popularnych kurortów leczniczych w tej części Europy. To tutaj znajdują się odnowione i wyremontowane domy seniora. Kudowa Zdrój słynie z Parku Zdrojowego, w którym znajduje się słynna pijalnia wód. Można skosztować aż kilku rodzajów wód mineralnych, które pozytywnie wpływają na organizmy ludzi tam przebywających. Każda placówka jest dobrze wyposażona i spełnia swoje zadanie, jako dom opieki. Kudowa Zdrój jest polecana szczególnie osobom z problemami oddechowymi a także dermatologicznymi. Łagodny, górski klimat sprawia, że ludzie wracają z stamtąd zdrowsi. Ci, którzy przebywają tam, na co dzień są bardzo zadowoleni. Profesjonalizm domów opieki i ich dostosowanie do potrzeb osób starszych sprawia, że to miasto jest chętnie wybierane przez rodziny dla swoich bliskich, jako miejsce ich stałego pobytu. Każda osoba, która wybierze pobyt w jednym z ośrodków funkcjonujących na ternie Kudowy będzie zadowolona. Wysoki poziom usług tam świadczonych, sprawia, że coraz więcej osób tam zamieszkuje i nie żałują podjętej decyzji o przeprowadzce do domu seniora, ponieważ jest to dobra decyzja.

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."