Opieka nad seniorem z demencją postępującą

Wśród licznych chorób charakterystycznych dla wieku starczego, jedną z najbardziej uciążliwych, zarówno dla seniora, jak i jego najbliższego otoczenia jest bez wątpienia demencja. Niestety jest to dolegliwość o postępującym charakterze, co oznacza, że nawet przy zastosowaniu leczenia, z czasem mogą pojawić się kolejne zaostrzenia.

opieka nad osobą z demencją

Opieka nad seniorem z demencją jest trudna i bardzo wymagająca. Wiele rodzin decyduje się na skorzystanie z profesjonalnej pomocy. Nie jest to wbrew pozorom przejaw wygodnictwa czy braku chęci zajmowania się osobą bliską, ale objaw troski i zdrowego rozsądku. Dla wielu osób i ich chorych bliskich najlepszym rozwiązaniem może się okazać prywatny dom opieki nad seniorami.

 

Niewinne złego początki

Wiele osób bagatelizuje pierwsze symptomy demencji. Rzeczywiście, są one stosunkowo niewinne – zapominanie, rozkojarzenie, wahania nastrojów. Dla otoczenia takie zachowania są najczęściej klasyfikowane jako naturalne oznaki starzenia się czy tzw. dziwaczenia na starość. Zazwyczaj myśl o demencji i potrzebie skorzystania z profesjonalnej pomocy medycznej i opiekuńczej pojawia się, kiedy demencja jest już rozwinięta i w znacznym stopniu dezorganizuje życie seniora i jego rodziny. Jeśli bliscy nie są w stanie zapewnić choremu całodobowej opieki, dobrym pomysłem jest umieszczenie seniora w miejscu, jakim jest dom emeryta. Pracująca tam kadra doskonale wie, jak należy postępować z osobami z demencją. Codziennością są dla niej również alzheimer domy opieki czy choroba Parkinsona. 

 

Całodobowa opieka gwarancją bezpieczeństwa

Demencja sama w sobie nie jest chorobą śmiertelną. Niestety spustoszenia jakie w jej skutek powstają w mózgu seniora sprawiają, że ma on coraz większe problemy z codziennym funkcjonowaniem. Śmiertelnym zagrożeniem może być zapominanie o włączonym gazie, zagubienie się po wyjściu z domu czy kierowanie z zaawansowaną demencją samochodem. Całodobowa opieka dla seniora kłodzko, jaką zapewniają specjalistyczne ośrodki opieki to gwarancja bezpieczeństwa.  

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."