Organizacja opieki medycznej dla seniora

Osoby w starszym wieku obciążone są zazwyczaj chorobami przewlekłymi, które wpływają negatywnie na komfort życia i często uniemożliwiają samodzielne funkcjonowanie. Starzejący się organizm jest coraz słabszy i łatwiej ulega czy to wypadkom czy różnego rodzaju infekcjom.

organizacja opieki medycznej

Aby senior mógł się jak najdłużej cieszyć szczęśliwą starością, warto mu zapewnić odpowiednią opiekę medyczną, np. wsparcie pielęgniarki, opiekunki czy stały dostęp do lekarza pierwszego kontaktu. W dzisiejszych czasach, kiedy tak wiele osób decyduje się na życie w innym mieście czy wyjazd za granicę, zapewnienie właściwej opieki rodzicom czy dziadkom nie jest proste. Nie każdy może poświęcić swoje życie zawodowe i prywatne, by opiekować się osłabionym seniorem. Wówczas idealnym rozwiązaniem jest znalezienie odpowiedniego ośrodka opieki, jakim są prywatne domy opieki dolnośląskie.

 

Powierzyć opiekę nad ukochaną osobą profesjonalistom

Jeszcze do niedawna krążyło krzywdzące przekonanie, że umieszczenie seniora w miejscu, jakim jest prywatny ośrodek opieki dolnośląskie jest przejawem wygodnictwa i skrajnego egoizmu. Na szczęście podejście społeczeństwa do tego tematu znacznie się zmieniło i coraz więcej osób rozumie, że skorzystanie z usług, jakie oferuje ośrodek dla osób starszych jest dbaniem o komfort i bezpieczeństwo ukochanego seniora. W ramach swoich usług takie ośrodki oferują kompleksową opiekę medyczną. Nikt z nas nie jest w stanie zagwarantować starszej osobie takiej opieki w domu.  Oprócz podstawowej opieki, jaką zapewniają opiekunki, senior otrzymuje również pomoc w postaci regularnych wizyt lekarskich czy zajęć rehabilitacyjnych. Samo odciążenie w podstawowych codziennych czynnościach, jak np. gotowanie, sprzątanie czy robienie zakupów jest dla seniora ogromnym wsparciem i ułatwieniem.

 

Szczęśliwy senior, spokojna rodzina

Dla wielu seniorów dom starców dolny śląsk jest najlepszym sposobem na przeżycie szczęśliwej jesieni życia. Odnajdują tutaj nie tylko tak potrzebną pomoc medyczną, ale także wsparcie psychiczne, możliwość kontaktu z rówieśnikami i szereg dodatkowych usług. Rodzina seniora, który zamieszkał w domu opieki może być natomiast spokojna o swojego ukochanego seniora. 

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."