Osoba starsza z problemami ruchowymi w domu opieki

Jesień życia, choć jest okresem pięknym i wartościowym, często wiąże się z licznymi problemami zdrowotnymi.

problem ruchowe

Starzejący się organizm traci dawną umiejętność szybkiej regeneracji, częściej ulega kontuzjom i jest podatny na rozwój licznych chorób chronicznych. Niestety, nasze ciało się zużywa, a medycyna nie jest w stanie wyeliminować skutków upływającego czasu. Na szczęście istnieje szereg możliwości, by osoba starsza wiodła satysfakcjonujące życie pomimo zdiagnozowania wielu dolegliwości wieku starczego. Profesjonalne domy opieki dbają o to, by pensjonariusze dotknięci problemem choroby, np. upośledzeniem układu ruchowego mieli bezproblemowy dostęp do wszystkich punktów oferty ośrodka, a także nie odczuwali negatywnych skutków pogorszenia motoryki.

 

Udogodnienia architektoniczne w domach seniorów

 

Układ ruchu jest tym, który najbardziej cierpi pod wpływem starzenia się organizmu. Znacząca większość seniorów ma duże problemy w poruszaniu się. Stąd też domy emeryta muszą wprowadzać liczne udogodnienia, które sprawiają, że poruszanie się po ośrodku nie sprawia pensjonariuszom najmniejszych problemów. Renomowany dom spokojnej starości dolnośląskie powinien więc posiadać windę (o ile jest to ośrodek wielopoziomowy), podjazdy dla wózków, szerokie witryny drzwiowe i meble czy wyposażenie sanitarne przystosowane dla osób z obniżoną zdolnością ruchową. Trzeba bowiem pamiętać, że trudności w chodzeniu, schylaniu się czy trzymaniu ciała w pozycji wyprostowanej są dolegliwościami w wielu przypadkach chronicznymi i towarzyszą pensjonariuszowi w każdej czynności, nie tylko podczas poruszania się.

 

Usługi rehabilitacyjne w ośrodku

 

W przypadku ograniczeń ruchowych niezwykle ważne okazuje się być wdrożenie systematycznej rehabilitacji. Dom starców zobowiązany jest do zapewnienia pensjonariuszom najwyższej jakości usługi rehabilitacyjne i fizjoterapeutyczne. Poprawia to znacznie komfort życia osoby starszej, a jednocześnie zapewnia dodatkowe zajęcie pensjonariuszom. 

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."