Pensjonat w Ścinawce

Przedstawiamy Państwu nasz najdłużej działający pensjonat "Arkadia" położony w Ścinawce Górnej w województwie dolnośląskim. Wieś ta znajduje się niedaleko Polanicy Zdroju (18 km), Kłodzka (18 km) i Nowej Rudy (7 km). Ośrodek mieści się w okolicy Parku Narodowego Gór Stołowych, jednak sam dom opieki położony jest na płaskim terenie, z dala od drogi głównej. Podopieczni mają do dyspozycji sad owocowy i minipark z fontanną. Ponadto znajduje się tu świetlica, w której goście mogą spędzać wolny czas we wspólnym gronie i miłej atmosferze.

 

Pensjonat w Ścinawce Górnej to miejsce, w którym słychać toczące się po dnie rzeki kamienie; idealne dla ludzi ceniących sobie spokój, bezpieczeństwo i ciszę. Natomiast sama wioska jest jedną z najmniejszych w Polsce. Co roku w tym samym miejscu na przełomie wiosny i lata można podziwiać cudowne zjawisko przyrody, jakim jest tęcza. Na terenie naszego ośrodka od ok. 80 lat rośnie wysoka na kilkadziesiąt metrów lipa, która jest obecnie pomnikiem przyrody. Ponadto znajduje się tu piękny sad owocowy, kilkunastoletnie świerki, mnóstwo kwiatów, żywopłotów i drzewek ogrodowych.

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."