Pobyt osoby niepełnosprawnej w ośrodku opieki

​W przypadku poszukiwania ośrodka dla seniora z niepełnosprawnością motoryczną sprawa jest nieco bardziej skomplikowana niż, kiedy pensjonariuszem ma zostać osoba w pełni sprawna.

pobyt osoby niepelnosprawnej w domu opieki

Nie oznacza to jednak, że osoby borykające się z różnego rodzaju ograniczaniami ruchowymi skazane są na pobyt wyłącznie w ośrodkach medycznych. Było by to wysoce krzywdzące, gdyż w większości przypadków tego typu niepełnosprawność nie wiąże się z innymi chorobami czy ograniczeniami. Aby zapewnić niepełnosprawnym seniorom odpowiednie warunki, liczne prywatne domy opieki wrocław, dostosowują swoje usługi i ośrodki do potrzeb swoich pensjonariuszy.

 

Udogodnienia architektoniczne i sprzętowe

Dobry dom emeryta, w którym zamieszkać ma osoba z niepełnosprawnością ruchową powinien posiadać liczne udogodnienia architektoniczne. Szerokie przejścia, brak progów, windy lub brak schodów, łazienki z udogodnieniami dla poruszających się na wózku – to tylko nieliczne udogodnienia, które powinien posiadać dom opieki śląsk przygotowany na przyjęcie niepełnosprawnych seniorów. Kiedy poszukujemy odpowiedniego miejsca dla bliskiej nam osoby niepełnosprawnej, powinniśmy zwrócić również uwagę na wyposażenie sprzętowe. Warto zwrócić uwagę czy ośrodek posiada takie sprzęty, jak podnośniki, specjalistyczne natryski czy zautomatyzowane łóżka. Zarówno udogodnienia architektoniczne, jak i nowoczesny sprzęt mają wpływ na komfort życia przyszłego pensjonariusza w miejscu, jakim jest dom opieki kudowa zdrój.

 

Profesjonalna całodobowa opieka

Najważniejszym kryterium wyboru domu dla seniora z niepełnosprawnością jest profesjonalna, całodobowa opieka. Osoba niepełnosprawna może wymagać wsparcia w różnych czynnościach, np. toalecie, jedzeniu posiłków, itp. Dla osób niepełnosprawnych niezwykle ważna jest kwestia rehabilitacji. Renomowany dom starców śląskie powinien spełniać te potrzeby. Najlepszym rozwiązaniem jest rehabilitacja na terenie ośrodka. Dzięki temu senior nie będzie narażony na trudy podróży do ośrodka rehabilitacyjnego.

 

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."