Problemy motoryczne u osób starszych a pobyt w domu spokojnej starości

Lekarze często porównują ludzi układ ruchu do maszyny. Kiedy jest ona obciążona przez wiele lat stałą pracą, jej poszczególne elementy zaczynają się zużywać.

problemy motoryczne

Nie ma w tym nic dziwnego, że z czasem zaczynamy odczuwać różnego rodzaju dolegliwości układu ruchu, będące efektem zwyrodnień, komplikacji po urazach czy choroby reumatycznej. Wiele osób w wieku emerytalnym boryka się na co dzień z problemami motorycznymi. Trudności w chodzeniu, zmniejszone zdolności manualne, bóle kręgosłupa to codzienność wielu seniorów. Domy pomocy społecznej prywatne starają się zapewnić takim osobom komfort życia na najwyższym poziomie. A możliwości poprawy życia osoby z problemami motorycznymi jest wiele.

 

Zwyrodnienia, reumatyzm i osteoporoza

To, że osoby w wieku podeszłym muszą uważać na swój układ kostno-szkieletowy nie jest odkryciem. Można kolokwialnie powiedzieć, że z wiekiem stajemy się coraz bardziej krusi. Kości, stawy, ścięgna są zmęczone wieloletnią pracą. Prywatne domy opieki śląsk starają się zapewnić swoim pensjonariuszom szeroki zakres usług dodatkowych, który pozwala na zminimalizowanie dotkliwych skutków chorób takich jak zwyrodnienie, reumatyzm czy osteoporoza. Są to najczęściej masaże lecznicze, zabiegi rehabilitacyjne, odpowiednia dieta i suplementacja. Nierzadko ośrodek dla osób starszych umożliwia również korzystanie z basenu czy gimnastyki rehabilitacyjnej. Taka aktywność fizyczna wzmacnia mięśnie i stawy, minimalizując ryzyko wystąpienia urazów oraz nerwobóli.

 

Choroba Parkinsona

Jedną z najdotkliwszych chorób, która daje objawy motoryczne jest choroba Parkinsona. Powoduje ona postępujące ograniczenie ruchomości i zdolności motorycznych. Dla chorego jest nie tylko uciążliwa fizycznie, ale także, a może przede wszystkim staje się dużym obciążeniem psychicznym. Trzeba sobie bowiem poradzić z wizją uzależnienia od osób trzecich. Stąd bardzo istotny jest wybór ośrodka, w którym zamiesza taka osoba. Opieka nad seniorami wałbrzych okolice musi być nie tylko profesjonalna, ale i przyjazna dla pensjonariusza. Poczucie bezpieczeństwa i bycia otoczonym przez przyjaciół jest dla chorego znacznie ważniejsze niż najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

 

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."