Rehabilitacja w domu opieki nad seniorami

Osoby w starszym wieku często borykają się z chorobami układu ruchu. Zwyrodnienie, powikłania po urazach czy choroba reumatyczna mogą mocno uprzykrzyć jesień życia.

przewlekła choroba

Jednak jak podkreślają lekarze i fizjoterapeuci, stosując regularną rehabilitację i fizykoterapię można znacznie złagodzić te objawy. Domy opieki dla osób starszych dbają więc, by w swojej ofercie posiadać zajęcia rehabilitacyjne, odpowiadające potrzebom osób starszych. Założenie, że na starość możemy zasiąść już tylko w kapciach przed telewizorem jest bowiem błędne!

 

Kiedy ciało boli

Jak już zauważyliśmy, prywatne domy opieki społecznej bardzo dbają o to, by stworzyć swoim pensjonariuszom możliwość korzystania z szerokiej gamy zabiegów rehabilitacyjnych, gimnastyki czy fizykoterapii. Jest to najlepszy sposób na wyeliminowanie chronicznego bólu, który często towarzyszy osobom starszym. Same medykamenty przeciwbólowe eliminują jedynie objaw – ból, a przy dłuższym stosowaniu przestają być skuteczne. Warto także pamiętać, że silnie obciążają organizm, np. żołądek czy wątrobę. Znacznie skuteczniejsze jest skupienie się na przyczynie i jej wyeliminowanie. Liczne domy opieki wałbrzych okolice proponują swoim pensjonariuszom masaże zdrowotne, które eliminują nerwobóle czy pomagają utrzymać sprawność motoryczną na wysokim poziomie. Podobny efekt dają ćwiczenia rehabilitacyjne i zabiegi fizjoterapeutyczne. Wszystko po to, by umilić i ułatwić seniorowi przeżycie jesieni życia. Bo starość nie musi boleć!

 

By aktywnie przeżyć jesień życia

Poziom obecnej medycyny jest na tyle wysoki, że opieka dla seniora polega nie tylko na zapewnianiu minimum komfortu życia, ale także, a może przede wszystkim na przesuwaniu granicy możliwości starzejącego się ciała. Mówiąc prościej – coraz wolniej poddajemy się starości, jesteśmy coraz bardziej aktywnymi staruszkami. Dobry ośrodek dla osób starszych stara się zaktywizować swoich podopiecznych, również w sferze fizycznej. Stąd też stale rosnąca popularność zajęć ruchowych dla osób starszych. Są one oczywiście dostosowane do możliwości seniorów. Zapewniają dużą dawkę endorfin i sprawiają, że osoba w podeszłym wieku nie czuje się wykluczona ze społeczeństwa. 

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."