Rodzina za granicą a senior wymagający opieki

Wiele Polaków decyduje się dzisiaj na emigrację. Przyczyny takiej decyzji mogą być różne, ale efekt zawsze jest taki sam – rozdzielona rodzina. Często decydujemy się na emigracje stałą. Nie sposób jednak zabrać ze sobą całej rodziny. W kraju najczęściej zostają osoby starsze – rodzice, dziadkowie, którzy nie wyobrażają sobie rozpoczynania życia na nowo w innym kraju. Jak mówi stare przysłowie – starych drzew się nie przesadza.

rodzina za granicą

Wiele Polaków decyduje się dzisiaj na emigrację. Przyczyny takiej decyzji mogą być różne, ale efekt zawsze jest taki sam – rozdzielona rodzina. Często decydujemy się na emigracje stałą. Nie sposób jednak zabrać ze sobą całej rodziny. W kraju najczęściej zostają osoby starsze – rodzice, dziadkowie, którzy nie wyobrażają sobie rozpoczynania życia na nowo w innym kraju. Jak mówi stare przysłowie – starych drzew się nie przesadza. Taka sytuacja nie jest łatwa dla żadnej ze stron. Osoby starsze często potrzebują opieki i wsparcia. Bliscy mimo że kochają nie są w stanie zrezygnować ze swojego życia w innym kraju. Jak wybrnąć z tego impasu? Dobrą opcją może okazać się dom opieki śląsk.

 

Pobyt seniora w domu opieki

Opcja znalezienia dla ukochanego seniora dobrego domu opieki może wydawać się wygodnictwem czy chęcią pozbycia się problemu. Warto jednak pozbyć się takich uprzedzeń. Priorytetem powinno być dobro osoby starszej. Prywatne domy opieki wrocław zapewnią seniorowi profesjonalną opiekę przez całą dobę. Mowa tutaj o opiece stricte medycznej, ale również o zadbaniu o podstawowe potrzeby, takie jak wyżywienie, zapewnienie komfortowego pobytu w ośrodku. Dla wielu seniorów zamieszkanie w miejscu, takim jak dom emeryta jest o wiele lepszym pomysłem niż samotne spędzanie czasu w pustym domu. Rodzina może w każdej chwili odwiedzić bliskiego czy np. zabrać go na wakacje. Personel pomaga także pensjonariuszowi w internetowych kontaktach z rodziną, np. za pomocą Skype.

 

Zapobiec samotności

Starsza osoba, której rodzina zdecydowała się na emigrację często czuje się opuszczona i osamotniona. Nawet codzienne kontakty przez telefon czy Internet nie zrekompensują braku fizycznego kontaktu. Dom spokojnej starości dolnośląskie skutecznie pomaga w walce z samotnością. Personel otacza seniora opieką, sprawiając, że codzienne funkcjonowanie jest bezproblemowe i bezpieczne dla starszej osoby. Inni pensjonariusze stają się często niczym rodzina. Nierzadko to właśnie w domu starców nawiązują się prawdziwe przyjaźnie, a nawet wybucha miłość. 

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."