Seniorze ćwicz umysł

Kondycja umysłowa jest bardzo ważna, jeżeli chcemy jak najdłużej zachować młodość. Szczególnie powinni o tym pamiętać seniorzy. Ćwiczenia umysłu są dla nich podstawą.

seniorze, ćwicz umysł

Stres stał się nieodłącznym elementem naszego życia. Cierpią z jego powodu także osoby starsze, które zamartwiają się problemami swoich dzieci, jak i tym, że nie będzie się miał kto nimi zająć. Na szczęście domy opieki prywatne przygotowują dla starszych osób komfortowe warunki, w których starsze osoby mogą wypoczywać o nic się nie martwiąc. Mają tam wszystko, czego potrzebują. Dlatego stres u takich osób może być nieco mniejszy, co wpłynie na lepszą kondycję umysłową.

Ćwiczenia umysłu

Nie chodzi tu o to, aby senior całymi dniami rozwiązywał krzyżówki czy sudoku. Lepiej będzie, jeżeli pogra z kompanem w szachy lub scrabble. Są to gry, które w znakomity sposób wpływają na rozwój zdolności myślenia. Każdy dom opieki dla osób starszych ma takich gier w zanadrzu bardzo dużo. Ponadto organizowane są specjalne wieczorki i turnieje, na których rozgrywane są partie szachów. Seniorzy mogą zmierzyć się i pokazać swoje umiejętności, co na pewno będzie dla nich zarówno świetną rozrywką, jak i szansą na poćwiczenie swojego umysłu.

Pozytywne myślenie

Istotne jest, aby senior myślał pozytywnie. Zamartwiając się niepotrzebnymi rzeczami na pewno nie będzie mógł prawidłowo funkcjonować. Dzięki temu, że jego myśli będą pochłonięte marzeniami, jego samopoczucie będzie znacznie lepsze. Marzenia potrafią uskrzydlić człowieka. Sprawiają, że jest w stanie zrobić rzeczy niemożliwe.

Warto przekonać seniora, że może on marzyć o wszystkim, czego tylko zapragnie. Warto pokazać mu, że marzenia są wartościowe i niektóre z nich na pewno można będzie spełnić. Dzięki temu na pewno senior będzie mógł funkcjonować właściwie, a jego umysł będzie pracował tak, jak powinien. Na pewno takie rozwiązanie dla każdego będzie właściwe.

Domy opieki pod wieloma względami dbają o seniorów i ich umysły. Dzięki temu samopoczucie seniora może być jak najlepsze. 

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."