Sprawdzony dom opieki dla aktywnych seniorów

Osoby starsze, wbrew pozorom, nie zawsze są schorowane i mają problemy z codziennymi czynnościami. Wielu osobom doskwiera po prostu samotność, która szybko odbija się także na zdrowiu fizycznym. Ośrodek dla osób starszych może być więc miejscem, gdzie senior odzyska radość życia i na powrót poczuje się potrzebny.

Sprawdzony dom opieki dla aktywnych seniorów

Prywatny dom opieki społecznej to doskonały sposób, aby zapewnić bliskiej osobie opiekę na stare lata. Nawet jeśli senior jest jeszcze sprawny, trzeba przecież liczyć się z tym, że taki stan rzeczy nie będzie trwał zawsze. Prędzej czy później będzie potrzebował profesjonalnego wsparcia czy opieki w codziennych czynnościach. Domy pomocy społecznej prywatne to miejsca, w których na jesieni życia wielu seniorów ma zapewnioną nie tylko pomoc, ale również aktywizację czy możliwość uczestniczenia w wielu zajęciach mających działanie terapeutyczne.

 

Dom opieki dla starszych zapewnia seniorom towarzystwo innych osób, możliwość ciekawego spędzania czasu i wyjścia z czterech ścian. W takich miejscach osoby starsze nie siedzą tylko w pokojach, ale również mają możliwość korzystania z wielu części wspólnych. Niektóre prywatne domy pomocy społecznej oferują w tym względzie całkiem sporo – seniorzy mogą korzystać z gabinetów odnowy biologicznej, basenu, sali gimnastycznej oraz szeregu zajęć rehabilitacyjnych, dzięki którym dłużej utrzymają się w dobrej kondycji.

 

Domy opieki umożliwiają też seniorom aktywne spędzanie czasu. Osoby sprawne i pełne sił mogą brać udział w wielu zajęciach artystycznych, spędzać czas na świeżym powietrzu, a nawet jeździć na wycieczki. Wszystko zależy od ich stanu zdrowia oraz samopoczucia. Dom opieki dla osób starszych jest więc, wbrew pozorom, miejscem, które tętni życiem i które w jesieni życia zapewni seniorom tyle atrakcji i możliwości spędzenia czasu, jakich nie mieliby we własnym domu czy mieszkając u najbliższych. W takim miejscu mogą bowiem przez długi czas czuć się potrzebni i spełniać się w wielu dziedzinach.

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."