Stwardnienie rozsiane, a pobyt w domu spokojnej starości

Stwardnienie rozsiane jest chorobą przewlekłą, na którą obecna medycyna nie zna skutecznego leku. Lekarze są w stanie hamować objawy chorobowe, co umożliwia choremu komfortowe funkcjonowanie.

 opieka medyczna stwadnienie rozsiane

Oczywiście to, jakie są rokowania zależy od wielu czynników. Trzeba jednak zauważyć, że leki na stwardnienie rozsiane są dziś na tyle skuteczne, że okres życia osób z chorobą i bez jest porównywalny. Dlatego też domy opieki  stanęły przed koniecznością sprostania potrzebom osób starszych ze stwardnieniem rozsianym. Jak wygląda pobyt takiej osoby w domu seniora i czy jest to dobre rozwiązanie zarówno dla osoby starszej, jak i jej najbliższych? Oto kilka przydatnych informacji.

 

Profesjonalna i empatyczna opieka

W zależności od tego jak bardzo rozwinięta jest choroba oraz jak często występują tzw. rzuty, stan osoby starszej może wymagać dużej, jak i niewielkiej opieki. Opieka dla seniora powinna być więc dostosowana do aktualnej sytuacji. Chodzi bowiem nie tylko o komfort fizyczny seniora, ale także jej stan psychiczny. W domu opieki każda osoba ze stwardnieniem rozsianym może liczyć na stałą pomoc ze strony lekarzy, opiekunów, psychologa, a także licznych stowarzyszeń, które chętnie zrzeszają osoby z tą przypadłością. Decydując się na zamieszkanie w miejscu, jakim są domy seniora kudowa zdrój, senior zyskuje pewność, że pomoc medyczna jest dostępna w każdej potrzebie, praktycznie natychmiast. To komfort i poczucie bezpieczeństwa, które nie jest możliwe do osiągnięcia w domu.

 

Przystosowane otoczenie

Trudno nie docenić faktu, że domy starców prywatne posiadają szereg udogodnień, jeśli chodzi o architekturę i wyposażenie wnętrz. Osoby starsze mieszkają często w starych kamienicach, które są prawdziwym labiryntem dla osoby z trudnościami ruchowymi, które bardzo często towarzyszą stwardnieniu rozsianemu. W profesjonalnych placówkach, specjalizujących się w opiece nad osobami starszymi, wszelkie pomieszczenia użyteczności ogólnej – pokoje pensjonariuszy, łazienki, salony, itp. są przystosowane tak, by każdy, nawet osoba poruszająca się na wózku czy o kulach, mogły bez problemu z nich korzystać. 

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."