W domu opieki sprawdź profesjonalizm kadry

Prywatne domy opieki społecznej to miejsca, które zapewniają seniorom komfortowe warunki w jesieni życia. Niestety w mediach co jakiś czas można spotkać się z doniesieniami z różnych ośrodków, które dowodzą, że nie zawsze opieka nad osobami starszymi jest tak profesjonalna, jak być powinna.

 W domu opieki sprawdź profesjonalizm kadry

Zanim więc wybierzemy konkretny dom opieki, warto dokładnie sprawdzić, kto w nim pracuje i na jakim poziomie jest zapewniona opieka dla osób zarówno samodzielnych, jak i takich, które potrzebują pomocy w codziennych czynnościach.

 

Dom starców to miejsce, w którym przebywają różne osoby. Niektórym seniorom nie dolega nic poza podeszłym wiekiem i samotnością. Inni natomiast wymagają pomocy, cierpią na liczne choroby wieku starczego, trzeba ich wspierać w codziennych czynnościach. Ci drudzy w domu opieki powinni mieć do dyspozycji fachowych opiekunów o każdej porze dnia i nocy. Domy opieki  powinny więc zatrudniać wyłącznie profesjonalistów, doskonale wykształconych i przygotowanych do sprawowania opieki nad osobami o szczególnych potrzebach.

 

Choć na stronach internetowych czy w folderach reklamowych wszystkie domy starców prywatne zapewniają i najwyższej klasy kadrze, w rzeczywistości bywa różnie. Aby się o tym przekonać, warto do wybranego domu wybrać się osobiście. Nie na umówioną wizytę, ale z dnia na dzień. Wtedy można zobaczyć, jak w rzeczywistości taki prywatny dom opieki nad seniorami sprawuje opiekę nad tymi, którzy wymagają całodobowej uwagi. Warto przyjrzeć się nie tylko częściom wspólnym, ale również pokojom, w których mieszkają podopieczni. Jeśli to możliwe, dobrze jest porozmawiać z którymś z mieszkańców i sprawdzić, jaką on ma opinię na temat konkretnego miejsca. W sytuacji, gdy najbliższą osobę trzeba oddać pod czyjąś opiekę, warto dmuchać na zimne i zrobić wszystko, by mieć pewność, że bliski będzie miał w takim ośrodku zapewnione naprawdę komfortowe warunki.

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."