Zajęcia dla seniorów – pilates

Doskonałym eliksirem młodości jest aktywność i harmonia ciała. Pilates to świetne zajęcia dla starszych osób, które chcą pozostać aktywne.

Zajęcia skierowane do seniorów organizują profesjonalne domy opieki dla osób starszych. Odbywają się one co najmniej raz w tygodniu. Aby senior mógł w nich uczestniczyć, zgodę musi na to wyrazić lekarz. Jednak, pilates to seria ćwiczeń mało inwazyjnych więc w większości przypadków nie ma żadnych przeciwwskazań.

Pilates – co to takiego?

Pilates jest systemem ćwiczeń dla każdego. Świetnie sprawdza się jako forma aktywności u osób starszych. Jest to połączenie gimnastyki, baletu oraz jogi. Ćwiczenia wykonywane są przy spokojnej, odprężającej muzyce oraz w pomieszczeniu o przyciemnionym świetle. Podczas zajęć, uczestnicy wykonują proste i spokojne ruchy, które są połączone z właściwym oddychaniem. Wykonywane ruchy angażują wszystkie partie mięśni, nawet te najmniejsze. Dochodzi do ich wzmocnienia, rozciągnięcia, a także rozluźnienia. Są to świetne zajęcia przede wszystkim dla osób, które mają problem z kręgosłupem. Zapobiegają one bólom kręgosłupa. Ponadto, pomagają uelastycznić ciało, poprawiają postawę i eliminują problemy związane z równowagę. Wszystko to przyda się osobom starszym, które cierpią z powodu bólów kręgosłupa. Często też potykają się, ponieważ ich równowaga nie jest już tak dobra. Dzięki tym ćwiczeniom, będą mogli poprawić swoje ciało.

Trening dobrego samopoczucia

Zazwyczaj dom spokojnej starości dolnośląskie wypełniony jest osobom, których samopoczucie raz jest lepsze, raz jest gorsze. Pilates pozwoli ustabilizować nastroje wśród kuracjuszy. Seria ćwiczeń przyniesie każdemu wiele pozytywnej energii i spowoduje, że wszelkie zmartwienia odejdą w zapomnienie. Pomogą stworzyć harmonię i równowagę w swoim ciele.

Dzięki temu, że ćwiczenia świetnie relaksują, redukują stres i napięcie pojawiające się przede wszystkim w okolicach karku. Dodatkową zaletą Pilates jest duża uwaga poświęcana oddechowi. Dobra wentylacja płuc wpływa na lepszą tolerancję wysiłku, nie tylko fizycznego, ale również intelektualnego.

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."