Bogata wiedza na temat choroby. Objawy, leczenie i postępowanie. Zachęcam do lektury.

 

Podstawowe wiadomości o chorobie alzheimera - źródło: alzheimer.pl

Choroba Alzheimera polega na zwyrodnieniu tkanki mózgowej, które powoduje zanik komórek nerwowych (a nie pojawia się na skutek narastania zmian miażdżycowych naczyń mózgowych); objawia się to otępieniem - chory przestaje interesować się otoczeniem, traci pamięć, poczucie czasu i miejsca.

czytaj dalej

Alzheimer pod mikroskopem - źródło: laboratoria.net

Konsekwencją dobrodziejstwa jakim jest wydłużanie się życia człowieka, jest pojawienie się różnych chorób i niedomagań charakterystycznych dla wieku podeszłego. Jednym ze schorzeń, na które zapada coraz większa grupa osób wchodzących w jesień życia, jest choroba Alzheimera (AD). Przyjmuje ona postać postępującego zaniku pamięci, co prowadzi do całkowitej demencji w końcowej fazie choroby.

czytaj dalej

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."