Brak warunków do opieki nad osobą starszą?

Prywatny dom opieki społecznej jest znakomitą alternatywą dla osób, które nie mają warunków aby móc zapewnić sobie opiekę w chwili choroby lub starości. Domy opieki są zlokalizowane w całej Polsce, ponieważ coraz częściej osoby starsze decydują się na przenosiny do takich miejsc, aby nie być ciężarem dla swoich rodzin. Z własnych środków opłacają pobyt w takim domu opieki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prywatny dom opieki społecznej jest znakomitą alternatywą dla osób, które nie mają warunków aby móc zapewnić sobie opiekę w chwili choroby lub starości. Domy opieki są zlokalizowane w całej Polsce, ponieważ coraz częściej osoby starsze decydują się na przenosiny do takich miejsc, aby nie być ciężarem dla swoich rodzin. Z własnych środków opłacają pobyt w takim domu opieki. Domy opieki dla starszych są znakomicie wyposażone w infrastrukturę, która zapewnia komfort mieszkańcom na bardzo wysokim poziomie. Liczne udogodnienia, standard często hotelowy oraz profesjonalna obsługa sprawiają, że przebywające tam osoby czują się doskonale. Ważne jest ,aby przed umieszczeniem tam bliskiej osoby przeprowadzić z nią rozmowę na ten temat, poznać jej zdanie i wybrać najlepsze rozwiązanie. Szeroka oferta atrakcji jest magnesem, który przyciąga nowych mieszkańców. Organizowane są wieczorki poetyckie, wspólnie obchodzone są urodziny mieszkańców. Każdy ma zapenwioną opiekę lekarską i pielęgniarską. Dieta jest specjalnie układana w konsultacji z dietetykiem i lekarzem. Ludziom mieszkającym w takich ośrodkach nie brakuje niczego. Mają wypełnioną każdą godzinę w ciągu dnia. Często w takich miejscach posługują wolontariusze, którzy pomagają osobom starszym, poświęcają swój własny czas, aby umilić im codzienność. Jest to niezwykle istotne z punktu widzenia samych mieszkańców domów seniora, ponieważ czują się wtedy potrzebni i akceptowani, a to ma pozytywny wpływ na ich samopoczucie i zdrowie psychiczne. Budynki są zazwyczaj tak konstruowane, żeby mieszkający tam seniorzy mieli łatwą możliwość poruszania się, nawet na wózkach inwalidzkich. Windy, szerokie korytarze – to wszystko sprawia, że mieszka się tam wygodnie. Osobną kwestią są finanse, które trzeba zapewnić, aby najbliższa osoba mogła cały czas tam funkcjonować. Oferta takich miejsc jest na tyle szeroka, że każdy senior znajdzie miejsce, w którym będzie się dobrze czuł. Wystarczy tylko poszukać odpowiedniego miejsca dla niego, a takie na pewno się znajdzie.

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."