Dobry dom opieki – jak go znaleźć?

Gdy rodzina podejmuje decyzję o umieszczeniu bliskiej osoby starszej w domu opieki, kolejnym krokiem jest znalezienie odpowiedniego miejsca.

Jak znaleźć dom opieki

Warto sprawdzić różne prywatne domy opieki i wybrać taki ośrodek, który zaspokoi wszystkie potrzeby i oczekiwania seniora.

 

Prywatny ośrodek opieki to miejsce, w którym osoba starsza powinna czuć się tak samo dobrze, jak w domu. Nie powinien więc przypominać szpitala czy sanatorium, a senior powinien mieć możliwość urządzenia sobie pokoju po swojemu. Dobrze by było, gdyby mógł też zabrać ze sobą swojego ulubionego zwierzaka. Niektóre domy opieki w woj dolnośląskim umożliwiają zamieszkanie ze zwierzętami. Warto takich miejsc szukać, jeśli nie chcemy rozdzielać osoby starszej z ukochanym psem czy kotem.

 

Sprawdzony dom opieki powinien również mieć profesjonalną i doskonale przygotowaną kadrę, która zapewni seniorom opiekę przez całą dobę. Jeśli osoba starsza nie jest samodzielna, ma problemy ze zdrowiem i boryka się z chorobami wieku podeszłego, dobrze jest również sprawdzić, jak wygląda codzienna opieka medyczna. Dom opieki dla osób starszych powinien zapewniać seniorom możliwość szybkiego skorzystania z wizyty u lekarza, terapeuty czy rehabilitanta. Najlepiej, aby takie osoby były zatrudnione bezpośrednio w ośrodku.

 

W poszukiwaniach najlepszego domu opieki dla seniora warto również zwracać uwagę na lokalizację. Najlepsze będą takie prywatne domy opieki dolnośląskie, które będą znajdowały się w najbliższej odległości od miejsca zamieszkania rodziny. Dzięki temu osoba starsza będzie czuła się komfortowo i bezpiecznie, a rodzina będzie miała możliwość częstego, w razie potrzeby nawet codziennego odwiedzania swojego seniora. Znalezienie dobrej lokalizacji nie powinno być trudne, domy opieki powstają w ostatnich czasach praktycznie wszędzie, a ich wybór jest na tyle duży, że bez problemu można znaleźć ośrodek odpowiadający potrzebom bliskiego seniora.

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."