Dom opieki to dobry wybór, a nie ostateczność

Choć z roku na rok nieco się to zmienia, nadal wielu osobom oddanie rodzica do domu spokojnej starości kojarzy się nie do końca dobrze. Zupełnie niepotrzebnie!

prywatne domy opieki

Dzisiejsze domy opieki dla osób starszych zupełnie nie przypominają tych sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. To nowoczesne, tętniące życiem ośrodki, które zapewniają swoim podopiecznym nie tylko fachową opiekę, ale również sporo rozrywki.

 

Opieka dla seniora Kudowa Zdrój  to rozwiązanie dla osób, które nie mają możliwości zajmowania się osobą starszą przez całą dobę lub ze względu na jej zły stan zdrowia nie są w stanie zapewnić jej fachowej opieki. Dom starców nie jest bowiem przechowalnią seniorów, a miejscem, gdzie są oni aktywizowani i gdzie mogą spędzać czas na ciekawych, atrakcyjnych czynnościach. Często bowiem dopiero w jesieni życia mają oni czas na realizowanie swoich pasji, na przykład artystycznych. Domy seniora Kudowa Zdrój oferują całodobowa opiekę zarówno osobom starszym, które są sprawne, jak i takim, które wymagają pomocy w codziennych czynnościach. Bardzo często takie domy są ośrodkami wyspecjalizowanymi – podczas gdy jedne przyjmują wyłącznie seniorów samodzielnych, inne oferują opiekę nad bardziej trudnymi przypadkami.

 

Domy opieki dla starszych  nie są czymś złym, a rodzina, która oddaje do takiego miejsca seniora, nie powinna mieć wyrzutów sumienia. W dzisiejszych zabieganych czasach, gdy pracujemy ponad miarę, trudno nawet we własnym domu zapewnić osobie starszej i schorowanej właściwą opiekę. Prywatne domy opieki społecznej są w stanie zapewnić podopiecznym opiekę wykwalifikowanej kadry, wsparcie medyczne, doskonałe wyżywienie oraz ciekawie zagospodarowany czas wolny. Wbrew pozorom, seniorzy nie spędzają czasu zamknięci w swoich pokojach. W każdym domu sporo jest części wspólnych, w których można spotkać się z innymi mieszkańcami, spędzić czas na ciekawych rozmowach czy rozwijaniu swoich pasji. Dom opieki dla starszych osób to miejsce, w którym można aktywnie i naprawdę ciekawie spędzić jesień życia.

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."