Jak wybrać dom spokojnej starości?

Domy dla starszych osób cieszą się coraz większym zainteresowaniem w Polsce. Coraz więcej emerytów chce z nich korzystać. Jak jednak wybrać ten najlepszy?

Wybór domu opieki dla seniora na pewno nie jest łatwym zadaniem. Choć tego typu placówek jest dużo, nie wszystkie spełniają oczekiwania pensjonariuszy i świadczą usługi na odpowiednim poziomie. Trzeba na pewno spędzić trochę czasu na poszukiwaniach, aby wybrać coś odpowiedniego. Na szczęście mając komputer z dostępem do Internetu ma się nieograniczone możliwości poszukiwania. Istnieją specjalne portale, które skupiają wysokiej jakości prywatne domy opieki śląsk. Można zapoznać się tam z ich ofertą i wybrać dla seniora właściwą placówkę. Oczywiście, istotne jest, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji osobiście sprawdzić miejsce reklamowane w Internecie. Warto wybrać się na małą wycieczkę, która pozwoli zapoznać się z panującymi tam warunkami.

Rozmowa to podstawa

Udając się do wybranego domu opieki należy przygotować sobie listę pytań, o jakie chcemy zapytać. Powinny one dotyczyć oferowanych warunków, zajęć dodatkowych dla seniorów, jak i opieki medycznej. Nie należy rozmawiać jedynie z pracownikami zakładu, ale również z jego mieszkańcami. To tak naprawdę opinia tych drugich jest najważniejsza. Jeżeli zobaczysz, że pensjonariusze są zadbani i szczęśliwi, będzie to sygnał, że miejsce jest naprawdę wartościowe.

Lokalizacja

Wybierając dom emeryta warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego lokalizację. Najlepiej, gdyby nie był on zbytnio oddalony od miejsca zamieszkania bliskich osoby starszej. Nie będzie wtedy trudności z odwiedzaniem babci, dziadka, ojca czy matki. Łatwiej będzie się wybrać i wygospodarować czas na 20-30-kilometrową wycieczkę niż na 100-kilometrową wyprawę.

Stawki za pobyt w domach opieki

Niestety, ale ceny wielu odstraszają. Renomowane ośrodki pobierają duże kwoty za przyjęcie do siebie seniora. Wszystko dlatego, że oferują wysokiej jakości usługi i dbają o seniorów, jak nigdzie indziej.

Warto jednak czasem więcej zapłacić, a mieć pewność, że senior będzie pod dobrą opieką. W końcu to chodzi o jego komfort i zdrowie.

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."