Jak znaleźć dobry i godny zaufania dom opieki dla seniora?

Nagły telefon ze szpitala lub od rodziny może sprawić, że życie wywróci się do góry nogami. Wylew, udar lub nagłe pogorszenie stanu zdrowia u osoby starszej sprawiają, że przestaje być ona samodzielna i potrzebuje całodobowego doglądania. Często najbliższa rodzina nie jest w stanie zorganizować odpowiedniej opieki i zostaje postawiona przed trudnym wyborem – zrezygnować z własnej pracy i życia czy znaleźć osobie starszej i chorej odpowiednie miejsce w domu opieki?

Nagły telefon ze szpitala lub od rodziny może sprawić, że życie wywróci się do góry nogami. Wylew, udar lub nagłe pogorszenie stanu zdrowia u osoby starszej sprawiają, że przestaje być ona samodzielna i potrzebuje całodobowego doglądania. Często najbliższa rodzina nie jest w stanie zorganizować odpowiedniej opieki i zostaje postawiona przed trudnym wyborem – zrezygnować z własnej pracy i życia czy znaleźć osobie starszej i chorej odpowiednie miejsce w domu opieki? Dla wielu jest to wciąż trudna decyzja, ponieważ w dalszym ciągu panuje przekonanie, że umieszczenie osoby starszej w ośrodku to pozbywanie się ciężaru i obowiązku. Nie jest to jednak prawdą, ponieważ seniorami w takich placówkach opiekuje się profesjonalny i wykwalifikowany personel, który dba o ich podstawowe potrzeby. Prywatny ośrodek opieki dolnośląskie lub opieka nad seniorami kudowa zdrój mają dla seniorów cały zakres profesjonalnych usług i całodobową właściwą opiekę oraz konsultacje lekarskie.

Problem często pojawia się podczas wybierania odpowiedniego ośrodka. Martwimy się o to, czy wszystkie standardy są zachowane na wysokim poziomie, czy obsługa jest wykształcona i wykwalifikowana, czy nie będzie problemu z odwiedzinami osoby chorej i przede wszystkim, czy będzie zapewniona dobra i troskliwa opieka. Bardzo często słyszy się, że seniorzy są w takich ośrodkach źle traktowani. Aby dokonać dobrego wyboru, należy przeprowadzić wnikliwą analizę domów opieki, które nas interesują.

Przede wszystkim należy do każdego domu pojechać osobiście i na własne oczy zobaczyć, jakie panują w nim warunki, porozmawiać z dyrektorem i najlepiej z osobami tam przebywającymi. Po wstępnej weryfikacji i sprawdzeniu ośrodków będzie można podjąć decyzję, który z nich sprawuje się i wygląda najlepiej.

 

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."