Na co zwrócić uwagę, wybierając dom seniora

Decyzja o umieszczeniu bliskiej osoby w domu opieki jest często trudnym przeżyciem. Obawiamy się, czy bliska nam osoba nie odbierze tego jako oznaki braku zainteresowania czy chęci pozbycia się ciężaru.

 jaki dom starcow wybrac

A przecież w wielu przypadkach dom emeryta, jest najlepszym rozwiązaniem, szczególnie dla samego starszego człowieka. Aby jednak mieć pewność, że opieka dla seniora będzie na najwyższym poziomie, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Podpowiadamy, jakie cechy powinien mieć renomowany dom spokojnej starości dolnośląskie.

 

Opinia o domu opieki

Bardzo ważnym kryterium wyboru ośrodka, w którym ma zamieszkać bliska nam starsza osoba, powinna być opinia o nim. Możemy zapytać znajomych czy nie mogą polecić jakiegoś dobrego domu opieki. Dobrym pomysłem będzie także odwiedzenie forów internetowych, na których omawiane są domy opieki dla osób starszych. Z pewnością uwagi internautów będą pomocne. Dzięki opinii innych można znacznie zminimalizować ilość ośrodków, które powinniśmy odwiedzić.

 

Osobista wizyta

Nawet jeśli dany dom spokojnej starości dolnośląskie ma doskonałe opinie lub trafiliśmy do niego z polecenia to przed podjęciem ostatecznej decyzji, powinniśmy osobiście odwiedzić ośrodek. Dzięki temu będziemy mogli na własne oczy sprawdzić, jakie panują tam warunki, atmosfera, jak personel odnosi się do pensjonariuszy. Każdy dyrektor ośrodka z pewnością chętnie oprowadzi nas po swojej placówce i odpowie na nurtujące nas pytania. Nie bójmy się pytać! To nasze prawo, a wręcz obowiązek. W końcu każdy chce dla swoich bliskich wszystkiego, co najlepsze.

 

Rozmowa z seniorem

Czasami konieczność skorzystania z pomocy, jaką jest tani dom opieki wynika ze problemów zdrowotnych starszej osoby, np. demencji starczej. Jeśli jednak nasz senior jest w pełni władz umysłowych to warto dogłębnie przedyskutować z nim kwestie wyboru ośrodka, zabrać na wizytę pokazową czy zapoznać z personelem ośrodka. To senior powinien podjąć ostateczną decyzję co do wyboru domu, w którym spędzi swoją jesień życia. 

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."