Prywatne domy opieki społecznej – dlaczego warto?

W ostatnich kilkunastu latach można zaobserwować powolne starzenie się społeczeństwa i rosnące zapotrzebowanie na usługi zapewniające seniorom komfortowe funkcjonowanie w jesieni życia.

Prywatne domy opieki społecznej – dlaczego warto?

Dlatego też nieustannie powstają nowe domy opieki dla starszych, które oferują całodobową opiekę dla tych osób, które już nie radzą sobie samodzielnie, a ich rodziny nie są w stanie zapewnić im komfortu życia na co dzień.

 

Prywatne domy opieki dla osób starszych, wbrew pozorom, nie są rozwiązaniem droższym od państwowych placówek. Niemal w każdym mieście lub okolicy można znaleźć komfortowe ośrodki, oferujące usługi na bardzo wysokim poziomie. Oddając wiekowego członka rodziny do takiego miejsca nie trzeba obawiać się o nic – senior będzie miał zapewnioną opiekę przez całą dobę, wygodne warunki mieszkaniowe, opiekę lekarską i terapeutyczną, a także wiele atrakcji i zajęć dodatkowych. Jesień życia można przecież spędzić ciekawie i aktywnie.

 

Dom opieki to doskonałe rozwiązanie dla tych rodzin, które chcą zadbać o najwyższy komfort życia swoich seniorów, a nie są w stanie zapewnić im odpowiednich warunków. Czasem jest to brak czasu, a czasem możliwości mieszkaniowych. Wiele osób starszych nie powinno mieszkać już samotnie i najlepszym rozwiązaniem byłoby wzięcie ich do siebie. Jeśli jednak rodzina mieszka w niewielkim mieszkaniu, taka opcja jest praktycznie niewykonalna – byłaby sporym utrudnieniem zarówno dla samego seniora, jak i dla pozostałych domowników. Osoby starsze potrzebują przede wszystkim wygody i spokoju, a trudno o to w domu, gdzie na przykład mieszkają małe dzieci.

 

Wbrew pozorom, istnieją tanie prywatne domy opieki nad seniorami. Warto więc spędzić trochę czasu nad wyborem tego odpowiedniego. Miesięczne opłaty w różnych domach mogą znacznie się różnić, a wyższa cena wcale nie oznacza, że komfort mieszkania jest lepszy, a seniorzy mają zapewnioną lepszą opiekę.

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."