Różnica między państwowym a prywatnym domem opieki

Czym różni się prywatnym dom opieki od państwowego? Wieloma czynnikami. Warto sprawdzić, jaki komfort zapewniany jest w obydwu placówkach osobom starszym.

roznica_miedzy_domem_prywatnym_a_publicznym

W domach opieki społecznej każdego dnia pojawiają się coraz to nowi pensjonariusze. O wolne miejsca pytają bardzo często dzieci, które nie są w stanie opiekować się schorowanymi mama lub ojcami. Jednak coraz częściej zdarza się, że to seniorzy sami są zainteresowani przebywaniem w profesjonalnym ośrodku. Po prostu w domu czują się samotni i potrzebują towarzystwa. W takiej placówce, jak dom opieki dla osób starszych będą mieli je zapewnione.

Niestety, ale na miejsce w domu opieki trzeba czekać. Czasem nawet kilka lat. Szczególnie, jeżeli chce się mieszkać w renomowanej placówce. Najtrudniej jest otrzymać miejsce w ośrodkach dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Oczywiście, oprócz państwowych domów opieki dostępne są także prywatne ośrodki. Jednak aby tam zamieszkać, trzeba mieć albo bardzo wysoką emeryturę, albo dzieci, które będą w stanie wszystko opłacić. Zdecydowanie więc, prywatny ośrodek dla osób starszych nie jest tanią opcją. Porównując je do państwowych domów opieki, w których pensjonariusze muszą oddać 70% swojej emerytury, różnica jest naprawdę duża, ponieważ w prywatnym domu opieki trzeba płacić 2 tysiące złotych miesięcznie, lub nawet więcej. Ponadto, trzeba ponosić dodatkowe koszty związane z zakupem leków.

W związku z wyższymi kosztami pobytu, prywatne placówki mogą zapewnić pensjonariuszom lepsze i bardziej komfortowe warunki niż publiczne ośrodki. Dla starszych osób organizowane są zajęcia dodatkowe, takie jak wieczorki tematyczne, zajęcia kreatywnego myślenia czy wieczorki taneczne. Organizowane są również wycieczki. Czasem lepiej więc nieco więcej zapłacić, aby zapewnić starszej osobie godne warunki mieszkaniowe. W prywatnych ośrodkach na pewno senior będzie mógł liczyć na komfort i wygodę. Będzie pod opieką prawdziwych specjalistów i lekarzy, którzy zadbać o jego zdrowie.

Jeżeli jest do wyboru prywatna lub państwowa placówka, lepiej zdecydować się na tę prywatną.

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."