W domu opieki prawie jak w domu

Dom opieki dla osób starszych kojarzy się wielu osobom z połączeniem szpitala i sanatorium. Być może dlatego wiele rodzin nie chce do takich miejsc oddawać swoich seniorów, a i osoby starsze bronią się przed koniecznością zamieszkania w nim. Tymczasem w rzeczywistości prywatny dom opieki nad seniorami często wygląda jak nieco większy dom rodzinny, w którym można czuć się tak samo dobrze, jak u siebie.

w domu opieki prawie jak w domu

Dom starców na Dolnym Śląsku to miejsce zapewniające seniorom wszystko, czego potrzebują w jesieni życia. Domy opieki dla osób starszych dysponują przestronnymi, wygodnymi pokojami dla jednej lub dwóch osób. Bardzo często można je po swojemu urządzić i zabrać sporo rzeczy z własnego domu. W niektórych ośrodkach możliwe jest nawet trzymanie ulubionego zwierzaka. Domy opieki dla starszych zapewniają swoim podopiecznym profesjonalną opiekę przez 24 godziny na dobę. Nawet w środku nocy seniorzy zawsze są pod fachowym okiem opiekunów, a w razie potrzeby mają również zapewnioną natychmiastową pomoc medyczną. Niektóre domy opieki mają do dyspozycji własną kadrę medyczną, inne mają podpisane umowy z różnymi prywatnymi ośrodkami i w razie potrzeby są w stanie wezwać specjalistę w ciągu bardzo krótkiego czasu.

 

W domu dla seniorów życie płynie wolniejszym i spokojniejszym rytmem, osoby starsze mają w nim czas na wszystko, mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Prywatne domy opieki społecznej mają sporo części wspólnych, w których można spotkać się z innymi podopiecznymi, obejrzeć telewizję, poczytać książki, zagrać w gry. W domu opieki żaden senior nie czuje się samotny, co przecież bardzo często zdarza się, gdy mieszka sam we własnych czterech ścianach. W takim miejscu osoba starsza może czuć się nadal ważna i potrzebna, a nie osamotniona i pozostawiona samej sobie. Rodzina, która oddaje swojego seniora do całodobowego ośrodka może mieć pewność, że bliska osoba będzie miała komfortowe warunki.

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."