Wspieranie sprawności fizycznej osób starszych

Z wiekiem każdy układ ludzkiego organizmu podlega procesom starzenia. Naturalną rzeczą są trudności w pogodzeniu się ze starzeniem.

wspieranie aktywności fizyczynej

Każdy senior jest inny i inaczej radzi sobie z efektami upływającego czasu. Na szczęście wiele skutków przybywających lat da się zniwelować. Wystarczy 

tylko odpowiednio zadbać o swoją kondycję intelektualną i fizyczną. Dobre domy starców prywatne oferują swoim pensjonariuszom szereg zajęć dodatkowych, które pozwolą na utrzymanie wysokiej sprawności nawet w najbardziej zaawansowanym wieku.

 

Badania lekarskie wyznacznikiem planu zajęć

Lekarze i trenerzy są zgodni co do jednego – zanim senior przystąpi do jakiejkolwiek aktywności fizycznej powinien poddać się szczegółowym badaniom. Liczne domy opieki  wymagają, by każdy pensjonariusz przechodził regularnie wszystkie potrzebne badania. Dzięki znajomości aktualnego stanu zdrowia seniora można opracować odpowiedni plan aktywizacji fizycznej. Nie zawsze muszą to być forsowne treningi. Czasami doskonale sprawdzają się zabiegi rehabilitacyjne, które nie zmuszają seniora do wytężonego wysiłku, a jednocześnie dbają o jego kondycję.

 

Dobrać aktywność do preferencji osoby starszej

Największym wyzwaniem, jakiemu muszą sprostać domy pomocy społecznej prywatne jest zaproponowanie każdemu podopiecznemu takiej aktywności fizycznej, jaka będzie odpowiadała jego preferencjom. Wielu seniorów wprost uwielbia spacery. Nie bez przyczyny wiele ośrodków opieki posiada swoje rozbudowane parki i ogrody. Często organizowane są również wycieczki wyjazdowe.

 

Aktywność fizyczna sposobem na chandrę

Częstym problemem, który pojawia się po przejściu na emeryturę jest uczucie pustki i braku sensu życia. Seniorzy często mają wrażenie, że stali się bezużyteczni i nikomu niepotrzebni. Znalezienie nowej pasji w życiu jest często wybawieniem od chandry czy wręcz popadnięcia w depresję. Może się okazać, że to właśnie aktywność fizyczna stanie się nowym zainteresowaniem, które pochłonie uwagę seniora tak, że nawet nie zauważy braku aktywności zawodowej. 

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."