Zaburzenia psychiczne, a pobyt w domu spokojnej starości

O starości mawia się, że jest piękną jesienią życia, jednak trzeba uczciwie przyznać, że jest to również okres trudny.

choroby psychiczne w domu opieki

W miarę starzenia się organizmu pojawia się coraz więcej dolegliwości zdrowotnych. Niestety, proces destrukcji nie omija również mózgu. Stąd też u wielu osób starszych pojawiają się zaburzenia psychiczne. Są one przykre zarówno dla osoby dotkniętej chorobą, jak i dla najbliższego otoczenia. W zaawansowanej chorobie często najlepszym sposobem jest opieka dla seniora kłodzko w profesjonalnym ośrodku. Jak wygląda pobyt w domu spokojnej starości osoby z zaburzeniami psychicznymi? Przyjrzyjmy się temu tematowi wnikliwiej.

 

Otępienie starcze, Alzheimer

Do najczęściej występujących zaburzeń psychicznych u osób starszych należą otępienie starcze, nazywane powszechnie demencją starczą i Alzheimer. Niestety obie te choroby rozwijają się z wiekiem, powodując coraz większą degradację komórek nerwowych w mózgu. Trzeba więc mieć świadomość, że z wiekiem osoba starsza będzie potrzebowała coraz więcej opieki. W zaawansowanej demencji czy Alzheimerze niezbędna jest już całodobowa opieka. Stąd też w wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest prywatny ośrodek opieki wrocław. To właśnie tutaj pracują osoby, które posiadają fachową wiedzę i doświadczenie w opiece nad osobą, która często nie jest świadoma tego gdzie się znajduje, kim jest, ani nie ma zdolności rozpoznawania nawet bliskich osób. Warto mieć także na uwadze fakt, że decyzja o umieszczeniu bliskiej osoby, u której rozwinęła się choroba Alzheimera czy otępienie starcze nie jest egoizmem. Zapewniamy w ten sposób bliskiemu seniorowi profesjonalną opiekę przez całą dobę i bezpieczne dla niego środowisko – dom emeryta.

 

Zaburzenia emocjonalne i poznawcze

Często zdarza się, że nawet u osób starszych, u których nie zdiagnozowano otępienia czy Alzheimera, występują zaburzenia emocjonalne, poznawcze czy fiksacje. Takich staruszków nazywa się potocznie dziwakami. Ich zachowanie nie jest jednak efektem parszywego charakteru czy złośliwości, ale zmian zachodzących w funkcjonowaniu układu nerwowego. Opieka, jaką zapewnia prywatny dom opieki społecznej, jest najlepszym sposobem na zapewnienie spokojnej starości takiej osobie.

Listy polecające domy opieki "Arkadia"

"Dziękuję całej załodze Domu "Arkadia" w Opolicy za bardzo dobrą opiekę nad naszą Mamą Reginą Rapp. Wszystkie Panie opiekujące się Mamą były bardzo zaangażowane, miały dobre podejście do osoby starszej ..."

"Wszystkim pracownikom Domu Opieki Społecznej na czele z Panią Prezes za cierpliwość, wyrozumiałość i słowa pocieszenia. Dziękujemy za każdą pomoc ze strony sióstr, nigdy nasze prośby nie zostały zlekceważone, pomagały nam w każdej potrzebie, służyły pomocą i radami ..."